Učitelka podezírala 12leté chlapce kvůli zvláštnímu chování. Tohle provedli dědečkovi jejich spolužáka

Fotografie: Depositphotos

Policie nyní šetří závažný případ dvou chlapců, kteří přišli na to, kde si dědeček jejich spolužáka schovává peníze. Na jejich zlodějinu přišli učitelé ve škole.

Polský deník Fakt informoval o případu dvou chlapců ze základní školy v Lubartowě. Kamarádi spolužáka zjistili, kde si jeho dědeček schovává své úspory. Při pravidelných návštěvách mu z ukryté hotovosti vždy něco odcizili. Na jejich zlodějinu se přišlo, až když nevěděli, co s tolika penězi dělat, a začali je rozdávat i spolužákům. Ukradená částka je ohromující.

Viděli, kam si spolužákův dědeček schovává peníze

Dva chlapci ve věku 12 a 13 let z polského Lubartowa teď budou čelit následkům opravdu hloupého nápadu. Při návštěvě svého spolužáka totiž zjistili, kde si jeho dědeček schovává úspory. V nepozorované chvíli mu tak vždy část ukryté hotovosti vzali. Takto chodili dědečkovi krást peníze po dobu dvou týdnů. Většinu utráceli za sladkosti, ale peněz bylo tolik, že je začali rozdávat i svým spolužákům.

A to se jim nakonec stalo osudným. Toho, že mezi dětmi koluje velké množství hotovosti, si všimli učitelé. Začali celou věc prošetřovat a nakonec dospěli k závěru, že by peníze mohly pocházet z nekalé činnosti. Obrátili se tedy na lubartowskou policii, která začala případ řešit. Netrvalo dlouho a dvojice malých zlodějů se k činu přiznala.

Zlodějka si vyhlédla zdánlivě snadnou oběť u bankomatu. Geniální reakci stařenky však zatleskala i policie

Z úspor ukradli více než půl milionu korun

Policejní oddělení KPPLubartow na svých stránkách informovalo, že dohromady ukradli teenageři dědečkovi svého spolužáku 90 000 zlotých, tedy přes půl milionu korun. Část peněz utratili, část rozdali a některé peníze také schovali na různá místa po městě. Většinu z celkové částky se nakonec podařilo najít a vrátit. Vnuk dědečka podle všeho netušil, že jeho kamarádi ho okrádají.

úspory
Fotografie: Freepik

Muž, kterému chlapci peníze vzali, se o všem dozvěděl až od policie. Toho, že mu chybí peníze, si po celou dobu vůbec nevšiml. Nezletilí chlapci se ze svých činů budou zodpovídat u rodinného soudu a soudu pro mladistvé. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jinou neobvyklou loupež. Kamera zachytila, jak zloděj předstírá, že je odpadkový pytel.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*