Byla přesvědčená, že si vymačkává akné pupínek. O pár hodin později jí lékaři zachraňovali život

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena se probudila s nehezkým pupínkem. Snažila se jej zbavit, ale o pár hodin později musela spěchat do nemocnice. Kdyby se nenechala ošetřit, mohla přijít o život.

Pupínek, který se objeví náhle a nečekaně, nikoho netěší. Samozřejmě se tak stane v tu nejnevhodnější dobu, kdy potřebujete vypadat co nejlépe, chystáte se na ples nebo na důležitou schůzku. Pro mnoho lidí je těžké odolat nutkání pupínek vymačkat, myslí si, že je to v danou chvíli to nejlepší a nejrychlejší řešení, jak se problému zbavit. To je ovšem vždy špatný nápad a u této ženy dokonce mohla taková akce skončit velkým neštěstím.

Bolestivý pupínek na čela

Katie se jednoho rána probudila s bolestivým pupínkem na čele u levého obočí. Nechtěla mu dát žádnou šanci se zvětšit, takže jakmile si ho všimla, okamžitě jednala. Stoupla si před zrcadlo a začala pupínek mačkat. Chvíli se zdálo, že vše bude probíhat jako obvykle, místo po zásahu více zarudne, ale pak se začne postupně ztrácet.

O hodinu později však Katie s úžasem zjistila, že oblast kolem obočí začíná otékat, a hlavně nesnesitelně bolet. V tu chvíli Katie zpanikařila, netušila, co se to s ní děje. Rychle spěchala do nemocnice, kde si vyslechla šokující diagnózu. Pupínek nebyl jen obyčejný pupínek.

Mladá žena trpěla celulitidou

Katie trpěla celulitidou. Pozor, nezaměňovat s celulitidou, jakou znáte. S pomerančovou kůží nemá nic společného. Celulitida je zánět pojivové tkáně, bakteriální onemocnění, které může mít velmi vážné komplikace, může vést k meningitidě až sepsi. Příčinou je bakteriální infekce, obvykle se stafylokoky. Nejzranitelnější jsou lidé trpící ekzémy, lupénkou a mykózou.

Kolem infikované oblasti se objeví otok, puchýře, ekchymóza a zarudnutí, navíc začne extrémně bolet. Pokud se zánět šíří dále, objeví se horečka, zimnice, pocení, bolest hlavy a nevolnost. Občas se infekce může šířit po celém těle krevním řečištěm. Katie strávila 4 dny v nemocnici, než se soudilo, že její stav je možné léčit z pohodlí domova pomocí antibiotik. Je možné, že se Katie nakazila z nemytých štětců, které používá k líčení.

Zdroj: LittleThings

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*