Bývalý hráč největšího českého klubu zemřel v pouhých 31 letech. Jeho kariéru málokdo napodobí

Fotografie: Pavel Ševela / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jako blesk z čistého nebe přišla smutná zpráva z hokejového světa. Úspěšný hokejista, který si zahrál i ve Spartě, odešel v pouhých 31 letech.

V neděli 5. května večer byla zveřejněna smutná zpráva o úmrtí mladého norského hokejisty Alexandera Reichenberga. Hokejový klub v Lillehammeru na svém instagramovém účtu vyjádřil poctu talentovanému hokejistovi, který reprezentoval v minulosti národní tým na olympiádě i mistrovství světa. Jednu sezonu také odehrál v pražské Spartě, kde nastoupil do 41 zápasů. Příčinu úmrtí rodina nezveřejnila

Byl jedním z historicky nejlepších hráčů Lillehammeru

Mateřský hokejový klub v Lillehammeru zveřejnil na svém Instagramu smutnou zprávu. V pouhých 31 letech zemřel úspěšný norský hokejista Alexander Reichenberg. „S velkým zármutkem přijal hokejový klub Lillehammer zprávu o úmrtí Alexandra Reichenberga. Alexander byl jedním z nejlepších hráčů Lillehammeru v celé historii klubu. Měl velkou mezinárodní kariéru, když nastupoval v České republice, Švédsku a Rakousku,“ cituje vedení klubu TN.

O jeho talentu svědčí i fakt, že Norsko reprezentoval rovněž na mezinárodních soutěžích. Objevil se na dvou světových šampionátech i olympijských hrách v Pchjongčchangu. Celkem za norskou reprezentaci odehrál 19 zápasů, ve kterých nasbíral devět kanadských bodů. V sezóně 2017/18 nastupoval také za pražskou Spartu, kde odehrál 41 zápasů.

Ve věku 47 let zemřela milovaná zpěvačka, která si získala srdce milionů lidí nejen na domácí půdě

Do jakého klubu by nastoupil, už zůstane tajemstvím

„Alexander odehrál poslední tři sezóny za mateřský klub a minulou zimu prožil svou nejlepší sezonu se 44 body v základní části. V minulé sezóně se stal také profesionálním kapitánem týmu,“ doplňuje hokejový klub Lillehammer. Reichenbergova poslední úspěšná sezóna pak vedla k řadě nabídek z místních klubů i ze zahraničí. Nikdo už se nedozví, za který klub by se rozhodl nastoupit v příští sezóně.

Alexander Reichenberg zemřel náhle 5. května ve věku 31 let. O příčině jeho úmrtí zatím nebylo nic uvedeno. Hokejový svět tak přichází o talentovaného hráče, který byl na vrcholu své kariéry. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí legendy československého boxu Imricha Parlagiho. Bylo mu 59 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*