V pouhých 30 letech zemřel hvězdný sportovec, který byl nadějí celého národa

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Koncem května manažerská společnost GSE Worldwide potvrdila smrt talentovaného amerického golfisty. Bylo mu pouhých 30 let.

Dvojnásobný vítěz PGA Tour Grayson Murray zemřel v sobotu 25. 5. 2024 ráno ve věku pouhých 30 let. Tragédie se stala jen den poté, co kvůli nemoci odstoupil z Charles Schwab Cup Challenge v Colonial. Svět sportu, především golfová scéna, je otřesen náhlým úmrtím amerického hráče. Vše nasvědčuje tomu, že si sám vzal život.

PGA Tour ztratila člena rodiny

„Byli jsme zdrceni, když jsme se dozvěděli tuto tragickou zprávu. Se zlomeným srdcem vám oznamujeme, že dnes ráno zemřel hráč PGA TOUR Grayson Murray. Nemám slov,“ uvedl komisař PGA TOUR Jay Monahan. PGA TOUR je jako rodina, a když ztratíte člena své rodiny, už nikdy nejste stejní. Modlíme se za útěchu pro jeho milované,“ pokračoval pro PGATour.

Smrt Graysona Murrayho potvrdila jeho manažerská společnost GSE Worldwide, která také uvedla: „Své vyjádření odložíme, dokud se nedozvíme další podrobnosti, ale naše srdce truchlí pro jeho rodinu, přátele a všechny, kteří jej milovali.“

Měl problémy s alkoholem i duševním zdravím

Jako junior Grayson patřil mezi nejtalentovanější golfisty v zemi, 3x po sobě vyhrál prestižní mistrovství světa juniorů v San Diegu. Dokonce obdržel stipendium Arnolda Palmera ve Wake Forest. V pouhých 22 letech, ještě jako nováček, vyhrál PGA Tour na Barbasol Championship.

Umělecké nebe přivítalo milovaného hudebníka, který zemřel v pouhých 56 letech

Není však žádným tajemstvím, že bojoval se závislostí na alkoholu a depresemi, jak uvádí server TheGuardian. Ovšem začátkem roku 2024 vše nasvědčovalo tomu, že je z nejhoršího venku. Uvedl, že už 8 měsíců abstinuje, nechal se pokřtít a také se zasnoubil. Hýřil optimismem ohledně své osobní i profesní budoucnosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ESPN (@espn)

Rozloučení se konalo v zahradní oblasti v Muirfield Village Golf Club v Ohiu. Graysonovi rodiče, sourozenci ani snoubenka nebyli přítomni. Zúčastnily se však desítky jeho kolegů. Koncem května jsme na SvětěKreativity informovali o úmrtí další sportovní legendy, fotbalisty Karla-Heinze Schnellingera.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*