Umělecké nebe přivítalo milovaného hudebníka, který zemřel v pouhých 56 letech

Fotografie: Silar / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V pouhých 53 letech odešel do uměleckého nebe bubeník kapely Staind, která se celosvětově prosadila se svým rockovým hitem It’s Been Awhile.

Dne 18. května večer zemřel bubeník kapely Staind Jon Wysocki. O jeho úmrtí informovala kapela na svých sociálních sítích. Příčinu smrti rodina nezveřejnila, ale bubeník měl údajně trpět onemocněním jater. Ačkoliv v kapele již přes deset let nepůsobil, bývalí kolegové neskrývají hluboký zármutek nad ztrátou přítele, který odešel v pouhých 53 letech.

Kapela se celosvětově prosadila hitem z roku 2001

„Poprvé jsme se s Jonem setkali přes společné přátele v roce 1994. Sešli jsme se s Mikem, Aaronem a Johnnym Aprilem v roce 1995 a založili Staind. Těch 17 let, které následovaly, byly jedny z nejlepších vzpomínek na naše společné časy. Od praxe v Ludlow, Mass až po turné po celém světě, Jon byl nedílnou součástí toho, kým jsme byli jako kapela. Naše srdce jsou s Jonovou rodinou a fanoušky po celém světě, kteří ho milovali,“ napsala zdrcená kapela na svém Instagramu.

Americká rocková kapela Staind, původem ze Springfieldu, se mainstreamově prosadila svým třetím studiovým albem „Break the Cycle“ z roku 2001. Singl „It’s Been Awhile“ se stal hitem a stálicí rockových rádií a kapelu mezinárodně proslavil. Jon Wysocki měl v kapele na starost bicí. V roce 2011 však došlo k neshodám a on byl z kapely vyhozen během natáčení sedmého studiového alba.

Náhle zemřel oblíbený herec známý ze seriálu, jehož popularita postupně vystoupala na samotný vrchol

Podle všeho slavného bubeníka zradila játra

Jeho smrt přesto stávající členy kapely zdrtila. „Jsem tak smutný. Ztratil jsem přítele. Přítele, kterého jsem miloval jako bratra, bojoval s ním jako bratr, staral se o něj jako o bratra, bál se o něj jako o bratra, protože to byl můj bratr ve zbrani. Bez něj by byla moje cesta jiná,“ cituje CNNPrimaNews prohlášení Aaron Lewise, se kterým Wysocki kapelu zakládal.

Jon Wysocki zemřel 18. 5. 2024 obklopen rodinou a přáteli. Příčina jeho úmrtí nebyla zveřejněna. Podle všeho však trpěl onemocněním jater, které si vyžadovalo lékařskou péči. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nečekaném úmrtí jednoho z nejvýznamnějších českých vědeckých talentů. Bylo mu pouhých 42 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*