V pokročilém věku zemřel významný sportovec, na jehož úspěchu stavěl celý národ

Fotografie: Florian Sabonchi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Dne 20. května zemřel jeden z nejlepších fotbalových obránců, na kterého vzpomínají nejen v Německu. Bylo mu 85 let.

Německý fotbal truchlí nad smrtí bývalého reprezentanta Karla-Heinze Schnellingera, jenž zemřel ve věku 85 let, informuje UEFA na svých stránkách. Většinu kariéry oblékal dresy italských klubů a byl považován za jednoho z nejlepších světových obránců. Německo reprezentoval hned na čtyřech mistrovstvích světa. Titul se mu však získat nepodařilo.

Ve své době patřil k nejlepším obráncům světa

Bývalý německý fotbalový obránce zemřel ve věku 85 let. Potvrdila to jeho rodina. Karl-Heinz Schnellinger se narodil 31. března 1939 v německém Dürenu. První velký úspěch zaznamenal v roce 1962, kdy s 1. FC Kolín nad Rýnem vyhrál německý šampionát a získal cenu Fotbalista roku. Velmi dobře si toho roku rovněž vedl na svém prvním mistrovství světa.

Jak uvádí deník Sport, v 60. letech byl Schnellinger považován za jednoho z nejlepších obránců na světě. Většinu své kariéry však strávil v dresu italských klubů. První sezonu hrál za AC Mantova, se kterým překvapivě porazili AC Milán. Následující sezónu odehrál za AS Řím, s nímž vyhrál pohár Coppa Italia. Pak už následoval trvalý přesun do AC Milán, který reprezentoval v letech 1965–1974.

Umělecké nebe přivítalo milovaného hudebníka, který zemřel v pouhých 56 letech

Ze světových šampionátů si nikdy zlato nepřivezl

Celkem v italském dresu vyhrál čtyři domácí šampionáty, jeden Coppa Italia, dva tituly v Poháru vítězů evropských pohárů a Pohár mistrů klubů. Na poslední sezónu své kariéry se vrátil do Německa a hrál za Tenis Borussia Berlín. Poté odešel do fotbalového důchodu a vrátil se zpět do Milána, kde žil až do své smrti. Na světových šampionátech se mu podobných úspěchů nepodařilo dosáhnout, ačkoliv se zúčastnil hned čtyř.

Nejblíže titulu byl na mistrovství světa v roce 1966, kdy Němci prohráli ve finále s Anglií. Svůj jediný gól na mistrovství střelil v roce 1970 v Mexiku, kde Německo vypadlo v semifinále v památném zápase proti Itálii. Domů si tak odvezl „pouze“ bronzovou medaili. Na SvětěKreativity jsem rovněž informovali o nečekaném úmrtí talentovaného vědce Vojtěcha Adama.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*