Černošští rodiče přivítali na svět modrooké, blonďaté miminko se zcela světlou pletí. Na porodním sále nikdo nechápal, jak je to možné

Fotografie: Freepik

Snad žádný porod nevyvolal tolik otázek jako ten, který se před lety odehrál v Anglii. Černošským rodičům se narodilo bílé dítě, o albína se ale nejedná.

Na narození malé Nmachi se její rodiče – Ben a Angela Ihegboro, velmi těšili. Během porodu však oba zažili šok, který se jen těžko popisuje. Místo holčičky se stejně tmavou pletí, jakou mají oba manželé, se jim totiž narodila dívka, která svým vzhledem připomínala spíše Evropanku. Nmachi má blonďaté vlásky, modré oči a světlou, narůžovělou pleť. Její vzhled je záhadou nejen pro rodiče, ale také pro lékaře. Ti, ačkoliv se snažili záhadu rozluštit, se nakonec museli smířit s tím, že příroda je nevyzpytatelná.

V rodině nejsou žádní předci se světlou pletí

Před dlouhými dvanácti lety otřásl světem vědy jeden (na první pohled obyčejný) porod. Na svět při něm přišla totiž holčička, která měla na hlavičce blonďaté, kudrnaté vlásky, modré oči a světlou pleť s růžovým nádechem. To by samo o sobě nebylo nic divného, kdyby se tato holčička nenarodila do rodiny černochů Bena a Angely Ihegboro. Manželé pocházejí z Nigérie, z níž ovšem odešli před řadou let, když se rozhodli usadit se v Anglii.

Fotografie: Freepik

Zde také přivedli na svět své dvě starší děti – dívku a chlapce. A v roce 2010 i svého třetího potomka – holčičku se světlou pletí a se jménem Nmachin. Manželé Angela a Ben jsou oba Nigerijci a pyšní se tmavě čokoládovou barvou pleti, tmavě hnědýma očima a černými vlasy. Od své dcery se tak oba na první pohled liší.

Bezprostředně po porodu proto zůstali v šoku jak zdravotníci, tak samotní rodiče. Kdyby dívka neměla typické rodinné rysy (například široký nos, nebo výraznou bradu), nikdo by jim nevěřil, že se jedná o jejich potomka. Nmachin unikátní vzhled rovněž vyvolal celou řadu otázek. Ben krátce přemýšlel, zdali mu mohla být jeho manželka nevěrná (rychle ovšem dospěl k názoru, že nikoliv).

Fotografie: Pixabay

Angela přemítala, zdali nemají v rodině nějaké evropské předky (ona ani Ben si žádnou takovou informaci nevybavili). Zdravotníci zkoumali možnost, že je Nmachin albínkou – toto tvrzení bylo vyvráceno hned několikrát. Dívka je podle všeho naprosto zdravá, pouze má odlišnou barvu pleti, očí a vlasů, než mají její rodiče a sourozenci.

Některé záhady zůstávají neobjasněné

Kdyby lékaři dokázali vysvětlit důvod Nmachininy světlé pleti, odkryli by další ze záhad, kterými dokáže příroda lidstvo čas od času překvapit. Ovšem i přes veškeré snahy se jim nepodařilo dopátrat žádného uspokojivého výsledku. (Zdravotníci dokonce provedli testy DNA, aby ověřili, že je novorozeně opravdu manželů Angely a Bena.)

S jistou nelibostí se tak museli lékaři spokojit s poznáním, že se jedná o naprosto zdravého novorozence, který má z neznámého důvodu odlišnou barvu pleti, než mají jeho rodiče. Podle slov Bena a Angely svoji dcerku milují bez ohledu na její fyzický vzhled, který nevnímají jako překážku, ale naopak jako manifestaci moci a tajemství, kterými život oplývá.

Zdroj: New York Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]