12letý chlapeček se propadl ledem, ale hrdinsky ho zachránil pes ze smečky

Fotografie: Pixabay

Často se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. O pravdivosti tohoto rčení se mohl přesvědčit malý chlapec, který se propadl ledem.

Mladý Alve měl největší zálibu v tom, že se svou matkou Camillou pravidelně jezdil na psím spřežení. Na severu Švédska tato činnost patří mezi tradiční a věnuje se jí spousta lidí. Camilla již dlouhá léta cvičí psí rasu, které se říká sibiřský husky. Tyto čtyřnohé kamarády také používá právě na psí spřežení. Jednoho dne se však stala velice neočekávaná věc.

Chlapec jezdil s matkou pravidelně

Alveho matka Camilla se psímu spřežení věnuje již řadu let. Její syn také brzy našel v tomto koníčku zálibu. Jelikož byl ještě malý, vždy musel jezdit s matkou, protože by psy sám nezvládl. Trávili společně tímto koníčkem prakticky veškerý volný čas. Pravidelně spolu jezdili po zamrzlém jezeře Mossaträsk. Onen osudný den je však čekalo nepříjemné překvapení.

Alve spadl na led

Během jedné z mnoha tradičních cest přes jezero upoutalo chlapcovu pozornost cosi v dáli. Nevěnoval proto plnou pozornost jízdě a při přejezdu hrbolu se neudržel a spadl. Jakmile dopadl celou svou vahou na led, tento kus se s ním prolomil a Alve spadl do mrazivě ledového jezera. Jeho matka pokračovala dále v jízdě a ničeho si nevšimla.

Matka začala panikařit

Teprve přibližně po sto metrech si Camilla všimla, že Alve za ní nesedí a o několik desítek metrů dál se topí v ledové vodě. Začala panikařit a vyděšeně se vydala zpět, aby svého syna zachránila. Ve chvíli, kdy se ke svému synovi blížila, spatřila něco neobvyklého. Alve totiž nebyl v díře v ledu sám a již měl u sebe pomocníka.

Camilla nevěřila svým očím

Záhadným Alveho pomocníkem byl jeden pes z jejich smečky. Jako jediný si všiml, že se chlapec propadl ledem, a okamžitě začal se záchrannou operací. Tento pes jménem Cáppis nakonec chlapce vytáhl, a zachránil mu tak život. Tento příběh sdílela Camilla na sociálních sítích a dostal se do povědomí veřejnosti. Pes Cáppis pak za svůj hrdinský výkon získal ocenění. Nyní spolu Alve s jeho matkou dále cestují přes jezero a mají díky Cáppisovi jistotu, že s sebou vždy mají svého ochránce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*