Chraňte se proti virům kvalitními respirátory

Covid nekončí, covid trvá. A to mimo jiné znamená i nutnost stále dodržovat všelijaká opatření, jež mají za úkol nás a naše blízké ochránit před případnou nákazou. Jedním z nejefektivnějších způsobů je nošení respirátorů. Mělo by se ovšem jednat o kvalitní modely, které jsou určeny právě i proti virové nákaze.

Je lepší si vybrat český výrobek

Každý virus, a covid není výjimkou, se snadno dostane skrze klasickou roušku. Abyste byli opravdu chráněni, je potřeba nosit respirátor. Avšak nikoliv každý, který se vám dostane do ruky, ale některý z respirátorů FFP2. Ty jsou vyloženě určeny pro boj s viry, jelikož disponují speciální vrstvou, která je dokáže bezpečně zachytit.

Na rozdíl od prvních měsíců epidemie už nejde o nedostupné drahé zboží. I kvalitní respirátor se dnes dá celkem snadno sehnat i za pár korun. Na trhu jsou však ještě levnější modely, jež pocházejí primárně z Číny. Ty nemusí chránit tak dobře jako výše zmíněné respirátory FFP2.

Často také nejsou o moc levnější. Někteří čeští výrobci navíc nabízí svým zákazníkům možnost vyzkoušet si jejich produkty zdarma. Dostat se k nim lze docela snadno, a sice prostřednictví internetu. Mezi takové výrobce patří kupříkladu tuzemská firma GOOD MASK.

Jak se o respirátor starat?

Respirátory jsou z pohledu cena/výkon asi tou nejlepší možností. I když je doporučené je používat pouze maximálně osm hodin, dají se po několika hodinách odložit, vydezinfikovat a použít třeba následující den. Tento postup vám může ušetřit dost peněz. Je ovšem nezbytné k tomuto účelu využít dezinfekci, co není vyrobená na bázi alkoholu.

Existuje ještě jedna bezpečná, avšak časově mnohem náročnější možnost. Je možné pověsit masku do místnosti se zavřenými okny a nechat ji tam netknutou zhruba jeden týden. Do té doby budou všechny možné choroboplodné látky na povrchu eliminovány a respirátor bude nadále použitelný.