Chutný a jednoduchý čokoládový dort s lahodným krémem

Ty nejlepší lahůdky mohou být i velmi jednoduché. Tento čokoládový dort vás o tom zcela jasně přesvědčí. Naučíme vás ho připravovat a od té doby budete připraveni na situace, kdy bude chtít vaše rodina mlsat, tak i na situace, kdy budete chtít pohostit návštěvu. Jak na něj? Podívejte se s námi.

Jenom několik ingrediencí

Čokoládový dort se skládá ze dvou hlavních částí. Tou první je těsto, zatímco tou druhou částí je krém. Na každou složku potřebujete specifické ingredience. A začneme těmi, které se týkají těsta. Na to si připravte:

 • 6 vajec
 • 250 g cukru
 • 200 ml mléka
 • 200 ml oleje
 • 250 g mouky
 • 40 g kakaa
 • 10 g prášku do pečiva

Druhou složkou tohoto dezertu, této zajímavé lahůdky, je samozřejmě krém. Aby se povedl i ten, tak na něho budete potřebovat toto:

 • 300 g tmavé čokolády
 • 350 g kondenzovaného mléka
 • 60 ml mléka
 • 350 g másla

Začínáme krémem

Je to trochu netradiční, ale má to své důvody. Jako první se začíná přípravou krému. Tím, že si rozpustíte čokoládu, nejlépe ve vodní lázni. Když má tekutou konzistenci, tak k čokoládě nalijete mléko a vše důkladně rozmícháte dohromady.

Potom necháte povolit máslo, které ušleháte společně s kondenzovaným mlékem. Měla by vzniknout směs na způsob pevného máslového krému, který bude základem pro to, abyste do něho následně přidali čokoládu.

Tu přilévejte velmi postupně a směs neustále míchejte, opět mixérem, ale na nižší otáčky. Potom už stačí svůj čokoládový krém nechat v lednici postupně tuhnout. To je také důvod, proč jsme s ním začínali.

Nyní už na samotné těsto

Když krém tuhne, můžeme se pustit do přípravy toho hlavního. Tedy těsta. Nejde o nic složitého, jelikož základem je opět smíchat všechny ingredience dohromady. I tady si vezměte na pomoc kuchyňský mixér.

Míchejte do doby, dokud nebude směs bez hrudek a dokud se nepropojí jednotlivé složky a nevznikne těsto požadované konzistence. To následně nalijete na klasický plech o rozměru 22 x 32 centimetrů. Ten si nejprve vyložte pečicím papírem.

Plech s těstem vložte do trouby, která bude předehřátá jenom na teplotu 160 stupňů Celsia. Doba pečení, pokud použijete předepsaný plech, bude 60 minut. Potom vyndejte a nechte těsto chladnout.

Jdeme do finále

Když máte vše nachystáno, tak se můžete pustit do finální fáze. Své těsto podélně rozkrojte na dvě stejné části. Jedna bude spodní část, která bude tvořit váš čokoládový dort. Na ni následně namažte většinu připraveného krému.

Na krém následně položte druhou polovinu těsta. Na něho potom namažte malý zbytek krému. A jste hotovi. Nyní už stačí dát jenom tento čokoládový dort do lednice, aby ztuhnul, a potom můžete nakrájet a hlavně ochutnat. Přejeme vám dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]