Chutný zelný salát, díky kterému doplníte vitamín C

Pokud jste letos na zahrádce sklidili mnoho hlávek zelí a nevíte co s ním, kromě nakládání se bude zcela jistě hodit i na lahodný salát. Tento recept vás nadchne. V kombinaci s uzeninou a majonézou vytvoříte dokonalou a hlavně zdravou pochoutku pro celou rodinu, a to jak na oběd, tak i na večeři.

Potřebné ingredience na přípravu zelného salátu

Připravte si následující suroviny:

  • ¼ hlávky čerstvého křupavého zelí (může být jak červené, tak bílé)
  • 200 gramů uzené klobásy dle preferencí
  • čerstvý kopr dle chuti
  • sůl a mletý pepř dle chuti
  • majonéza dle chuti

Jak postupovat při přípravě zelného salátu?

Nejprve si čtvrtku bílého nebo červeného zelí očistěte, omyjte a poté jej nakrájejte ostrým nožem na tenčí nudličky nebo kostičky. Zelí však můžete i nastrouhat nahrubo. Ve velké míse pak zeleninu prosolte a promíchejte ideálně čistýma rukama.

V další fázi si najemno nakrájejte uzenou klobásu a přidejte ji k strouhanému zelí. K dochucení budete potřebovat i jemně nasekaný čerstvý kopr a trochu mletého pepře.

Všechny suroviny nakonec zakápněte majonézou, lze zvolit jakoukoliv (i lehčí verzi). Vše dobře promíchejte pomocí vařečky a výsledný salát dejte chladit alespoň do lednice na hodinu. Bude tak šťavnatější a lepší.

Jak zelný salát podávat a co do něj lze přidat?

Vychlazený zelný salát podávejte s křupavou čerstvou bagetkou, buď bílou nebo celozrnnou. Hodit se však bude i rohlík a houska. Vylepšit pokrm můžete i přidáním jiných ingrediencí. Skvěle se bude v salátu vyjímat třeba i čerstvá cibule, jarní cibulka, nakládané kyselé okurky, vařené vejce, konzervovaná kukuřice, či hrášek.

Klobásu je možné rovněž nahradit libovou šunkou, či jiným oblíbeným salámem. Pakliže zatoužíte po jemnější chuti zelí, lze jej mírně osmahnout a podusit na troše oleje spolu s cibulí. Přejeme vám dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]