Chytrá domácnost vám ušetří starosti a dopřeje dostatek odpočinku

Zdroj obrázku: Somfy

Proč bydlet staromódně, když můžete bydlet chytře? Využití moderních technologií a jejich propojení s vaším každodenním životem s sebou přináší celou řadu výhod. Například vám usnadní bydlení a sníží vaše výdaje. V chytré domácnosti totiž můžete topit a svítit efektivně.

Na počátku byla touha zjednodušit každodenní život

Synonymem chytré domácnosti je Somfy. Firma s více jak padesátiletou tradicí, která má jediný cíl – zjednodušit lidem každodenní život. Na počátku všeho byla myšlenka toho, jak život v domácnosti udělat snazším, ale i bezpečnějším. Výsledkem je široká nabídka produktů, co se starají o osvětlení, vytápění, stínění i sledování okolí i vnitřku vašeho domova.

Co patří do chytré domácnosti?

V každé chytré domácnosti by se mělo vyskytovat několik základních věcí:

  • centrální jednotka,
  • chytrý termostat,
  • dálkový ovladač i přijímač,
  • kamery,
  • zabezpečovací systém.

Kamery a zabezpečovací systémy zajistí větší bezpečí tím, že budete mít neustálý přehled o tom, co se děje uvnitř i vně vašeho domu v době vaší nepřítomnosti. S pomocí dálkových ovladačů a přijímačů můžete mít neustále pod kontrolou teplotu v každé místnosti, a i na dálku můžete rozsvěcet a zhasínat světla.

Kde a čím začít?

Toužíte přeměnit svou domácnost na chytrou? Podívejte se na pestrou nabídkou nezbytného vybavení na stránkách Kovopolotovary.cz a začněte postupně přeměňovat své hnízdo v samostatnou jednotku. Užijete si díky tomu snížené výdaje za energie a sobě dopřejete zasloužený odpočinek. Většinu úkonů totiž budete moci inicializovat z pohodlí gauče.

Nebydlete nudně, ale místo toho se spolehněte na moderní chytré technologie. Snadno se ovládají a vždy budete mít vše pod kontrolou. Stačí mít po ruce svůj chytrý telefon nebo tablet.  S jejich pomocí budete mít přehled o svém domově, i když budete právě v práci nebo na dovolené.