Chytré dárky pro děti nejenom pod vánoční stromeček

Vybíráte dárek pro svého synka, dcerku, vnučku či vnoučka? Poradíme vám!

Děti milují Vánoce. A snad ještě více milují dárky. Vzpomeňte si na své dětství, na to, jak jste se nemohli dočkat Štědrého dne. A vybavte si tu radost, která se vás zmocnila, když jste pod stromečkem našli to, po čem jste dlouho toužili.

Jaký dárek pro dítě?

Na první pohled se může zdát, že vybírat dárek pro dítě není nic těžkého. Je pravda, že tento segment trhu je snad vůbec nejbohatší. Hračkářství a specializované e-shopy jsou plné hraček, panenek, autíček a různých her. Mnohdy dokonce nevíme, co z tak velké nabídky vybrat.

Víte, po čem vaše dítě touží?

Nenápadně se ho zeptejte. Nebo ho vyzvěte, aby napsalo dopis Ježíškovi (pokud na něj stále věří a umí-li samozřejmě psát). Tyto dopisy bývají kouzelné a hodně rodičů si je schovává. Aby se štědrovečerní nadílka setkala s úspěchem, doporučujeme, abyste dítku alespoň něco ze seznamu pořídili. A k tomu mu kupte dárek, který má nějakou přidanou hodnotu. Dárek, jenž ho někam posune.

Společenské hry a kreativní tvoření

Skvělé jsou různé společenské a deskové hry, které dítě nutí k přemýšlení a logickému uvažování. Spoustu jich najdete například na e-shopu detskyeshop.cz. Vaší pozornosti by neměly uniknout společenské hry Albi, Mindok, Trefl a Dino. Doporučit však lze také karty, pexesa a hlavolamy. Dárkem však můžete v dítěti probudit zájem o kreativní tvoření. Malé děti přímo zbožňují různé tvořivé hmoty, plastelínu, slizy a různé žertovné hmoty.

Školní aktovka, nebo batoh?

A jeden či dva dárky mohou být čistě praktické. Vánoce jsou ideální příležitost, jak dítěti darovat třeba aktovku či školní batoh. Obzvláště prvňáčci, kteří se do školy těší, z takového dárku budou přímo nadšení. Na zmíněném e-shopu detskyeshop.cz (po odkliknutí záložky školní batohy a aktovky pro prvňáčky) je k dispozici přesný návod, z něhož se dozvíte, na základě jakých parametrů školní batoh vybírat. Ze značek doporučujeme Hama, Stil, Herlitz nebo Oxybag.

Darujte dětské povlečení

Praktickým dárkem jsou i dětská pyžama (doporučujeme značky Cornette a Vienetta) a dětské povlečení. U dětí bodují povlečení s motivy pohádkových postaviček i zvířátek. Krásné motivy včetně těch licenčních (Krteček, Hello Kitty, Medvídek Pú, Snoopy) najdete například v portfoliu renomované značky Povlečení Matějovský. Její výrobky spolu se zajímavými dezény vynikají i kvalitou materiálů. V nabídce najdete povlečení bavlněná, krepová, saténová i flanelová.

Tak už víte, co svému potomkovi pořídíte?