Obdivuhodně vytrénovaný pes varoval majitelku dříve, než si sama všimla, že je nemocná

Fotografie: Virginia State Parks staff / Creative Commons / Attribution 2.0

Pes je nejlepší přítel člověka a většinou je považován za právoplatného člena rodiny. Psi dokážou vycítit, jak se jejich pán cítí, a dokážou i pomoci.

Psi jsou známí tím, že nějakým způsobem přebírají vlastnosti od osoby, která je mu blízká. Pokud má člověk psa od štěňátka, je pravděpodobné, že bude vlastnit stejný nebo podobný soubor vlastností. Mnoho majitelů psů má pocit, že jim jejich pes často něco sděluje, a spousta z nich by si přála rozumět jeho řeči a slyšet, co si myslí. Jeden člověk to však dokázal a naučil svého psa komunikovat prostřednictvím speciálních tlačítek.

Pes, který předpověděl nemoc

Spousta lidí by chtěla umět komunikovat se svými mazlíčky, vědět, jak se cítí nebo co by si přáli. Jeden člověk však dokáže komunikovat se svým psem pomocí interaktivních tlačítek. 18měsíční zlatý retrívr jménem Cache je v komunikaci velmi zdatný a na instagramu má více než 235 tisíc sledujících. Cache byl vycvičen ke komunikaci pomocí neuvěřitelných 108 tlačítek. Majitelka psa nedávno sdílela video, kde jí Cache říká, že je nemocná, dříve, než si to uvědomila ona sama.

Video, kde pes prostřednictvím tlačítek paničce sděluje, že je nemocná, si již získalo neuvěřitelných 27 milionů zhlédnutí. Ve videu pes upoutal svou majitelku, aby jí sdělil něco důležitého. Žena se zeptá: „Co chce Cache?“ a on stoupne na tlačítka na zemi, která hlásí slova „přítel“ a „nemocný“. Žena se poté zeptala, kdo je nemocný, a Cache stiskl tlačítko se slovem „máma“. Žena o žádné nemoci nevěděla, ale její pes brzké onemocnění vycítil. O pár hodin později žena totiž skutečně onemocněla.

Každý pes dokáže komunikovat

Diváci, kteří video viděli, byli ohromeni a spousta z nich vyjádřila přání, aby s nimi jejich psi také tak komunikovali. Interaktivní tlačítka jsou zábavným způsobem, jak komunikovat a trénovat svého mazlíčka. Cache začal trénovat, když mu bylo 6 měsíců, a jeho první slova byla „venku“ a „hrát si“. Tlačítka pro mluvení psů mohou být použita pro základní příkazy až po složitější hlášení jako například „miluji tě“.

pes jazyk čumák

Pes se stal hrdinou. Svým vytrvalým štěkotem upozornil na požár a zachránil lidské životy

Podle Katelyn Schutzové psi opravdu dokážou poznat, že je člověk nemocný, i dříve, než se nemoc projeví, díky pozoruhodnému čichu. Některá plemena mají až 40–50krát více čichových receptorů než lidé, takže je jejich čich 100 000krát lepší. Když člověk onemocní, změní se chemie jeho těla a i tyto malé změny dokáže psí čenich detekovat, a dokonce i upozornit, že se má člověk na tento fakt připravit.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]