Na nachlazení velmi dobře zabírá neobvyklý kořeněný čaj

Nachlazení není rozhodně nic příjemného. Pokud vás také trápí, zapomeňte na prášky a uvařte si tento kořeněný čaj. Zjistíte, že zabírá mnohem lépe než cokoliv jiného. Navíc je zcela bez chemie, která v běžných lécích sice může zajistit úlevu, ale na druhou stranu našemu tělu škodí.

Co budete potřebovat?

Když se u vás objeví nachlazení a budete chtít léčbu, nemusíte ani do lékárny, ani do obchodu. Vše, co je potřeba máte s největší pravděpodobností doma. A pokud ne, koupíte to v tom nejbližším obchodě, a to oproti běžným lékům skutečně za pár korun. Základem je:

  • 1 sáček zeleného čaje
  • 1/3 lžičky tymiánu
  • ½ lžičky zázvoru
  • ½ lžičky kurkumy
  • 2 lžičky medu
  • ½ citronu

Uvařte si bylinkový kořeněný čaj

Na nachlazení nezabírá lépe nic jiného než právě tato směs. Uvařit si ji je celkem jednoduché. Základem je asi 250 ml horké vody, do které přidáte všechny ingredience kromě medu a citronu. Takto vařte asi 5 minut. Potom přeceďte na nalijte do hrnečku. Když čaj lehce vystydne, přidejte med a šťávu z jednoho citronu. Vše rozmíchejte a vypijte.

Proč jde o zázračný lék na nachlazení?

Jelikož každá složka má své specifické účinky. Tymián prospívá průduškám a dýchání, zatímco zázvor má protizánětlivé účinky a pomůže s vykašláváním. Zelený čaj zase dokáže detoxikovat, tedy vyčistit organismus. A kurkuma, ta má antibakteriální a antivirové vlastnosti. Dohromady se tak vytváří unikátní koktejl látek, na který nic nemá.

Nejenom při nachlazení

Tuto kombinaci však nemusíte užívat jenom když jste nachlazení. Tedy když máte teplotu, bolí vás v krku, máte kašel, rýmu a ucpaný nos. Užívat tento čaj lze i jako dobrou prevenci. Dejte si vždy jeden šálek denně a nebudete vědět, co to chřipka a podobné nemoci jsou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]