Čištění indukce efektivně za pomoci nejen čpavku, silikonu nebo žiletky

Tento typ sporáků je dnes velmi populární. Jak ale na čištění indukce, aby byl postup efektivní a šetrný? Zkuste netradiční metody. Jsou mnohem lepší, než když si koupíte různé agresivní chemické přípravky, které jsou navíc poměrně drahé. Tyto metody stojí pár korun a velmi dobře fungují. Přinášíme vám jich hned několik.

Použijte holicí strojek

Skutečně jsme se nespletli. I tato metoda se používá. A to hlavně na zaschlé a připálené skvrny. Ty důkladně zakápněte čističem na nádobí a potom opatrně stírejte holicím strojkem. Jeho břity efektivně odstraní vše, co nemá na skleněném povrchu co dělat.

Stačí položit ručník

Druhá metoda je také jednoduchá. Na čištění indukce použijte jedlou sodu. Celou desku jí posypejte. Potom na ní položte ručník namočený v horké vodě. Takto nechte působit 15 minut. Ručník sundejte, vyždímejte, desku otřete na bude opět jako nová.

Využijte ocet

Známý pomocník, kterým se dá vyčistit téměř vše. I indukční deska. Tu nejprve posypte jedlou sodou a potom zalijte trochou octa. Vznikne pěnivá reakce, kterou necháte působit asi 15 minut. Potom důkladně otřete a čištění indukce bude za vámi. Vše bude vypadat dokonale.

Pomůže také silikonová špachtle

Většinou ji používáte na zdobení dortů, nebo na roztírání krémů. Nyní s ní budete čistit vás sporák. Stačí jenom trocha jedlé sody a octa, což vytvoří přírodní čistič. Ten naneste a roztírejte pomocí vaší špachtle. Tou díky svému materiálu snadno setřete uvolněné nečistoty.

Pomoc může i čpavek s čistým alkoholem

Nejedná se o úplně běžnou kombinaci. Přesto funguje. Základem je vytvořit roztok z jednoho dílu amoniaku, 3 dílů alkoholu a 10 dílů vody. V tu chvíli máte po ruce unikátní čistič. Naneste ho třeba na houbičku a můžete se pustit do práce.

Postačí třeba i obyčejné mýdlo

Pokud skvrny nejsou až tak velké, postačí smíchat trochu tekutého mýdla s přípravkem na nádobí. Opět vezměte hadřík nebo houbičku a můžete se pustit do ručního čištění.