Co dát a komu pod stromeček?

Vánoční svátky jsou za rohem, což znamená jediné – je čas na bláznivé nakupování. Abyste se však vyhnuli kvantu lidí v obchodních centrech, kteří si k mnoha prodejnám budou stát dlouhou frontu, co to letos nechat jenom na bedrech internetovým obchodům? Vždyť orientace v jednotlivých e-shopech je snadná, mnohdy najdete si slevové kupóny a doba doručení je zatím ještě víc než přijatelná. Pokud ale to, co vám chybí, není čas, nýbrž inspirace, pojďme si prozradit, co komu darovat. 

Dárek pro maminku musí být od srdce

Zatímco dárek pro kamarádku můžete lehce odbýt tím, že se jí zeptáte, co by vlastně chtěla, dárek pro maminku musí být milým překvapením od srdce k srdci. Adventní kalendář sice nabízí překvapení v každém jednom políčku, ale na Štědrý den ho darovat nelze. Ten zakupte už nyní, v tomto předvánočním čase. 

Každá maminka ocení vždycky nějakou hezky vonící kosmetiku nebo svíčky, které ji svou vůní vtáhnou do zcela jiné reality. Nikdy neuděláte krok vedle s parfémem (tedy pokud znáte její vkus) či s dobrou knížkou, která bude mít samozřejmě romantickou zápletku (romantiku a teplo ženy milují napříč generacemi). 

A když už jsme u toho tepla, deka s rukávy je jednoznačně trefa do černého, nemyslíte?

Pro tatínka něco praktického

Maminku si ze svého seznamu můžete odškrtnout, ale na řadu se dostává tatínek. No, ten je trochu záhadou, co si budeme povídat. Většinou je velmi bezstarostný a netouží po ničem konkrétním (tedy kromě ponožek a trenýrek, na kterých se mu po roce začínají objevovat dírky). 

Obecně platí, že se tatínkům udělá radost něčím praktickým. Pokud se neradi oblékají nebo mají svůj zvláštní, jedinečný vkus, upusťte od oblečení a raději svou pozornost přesměrujte třeba na kosmetiku, něco na holení nebo opět na nějaký parfém. Pánové většinou chtějí vonět ženám čili výběr voňavky je v tomto případě trochu snazší než u žen. Při výběru se můžete řídit tím, na čem se shoduje většina odborníků, a sice muži by měli vonět po černém pepři, jantaru nebo citrusech. 

Pro prarodiče fotografie nebo svíčky

A co darovat prarodičům? Mnoho lidí touží dát babičce a dědečkovi jeden společný dárek. Přece jenom kupovat něco konkrétního oběma, to je často opravdu těžké. Ve svém věku už mají prakticky všechno a pokud jim nechcete nadělit křížovky nebo knížky, mnoho vám toho nezbyde. 

Při výběru dárků prarodičům se řiďte jedním krásným pravidlem, a sice rodina je pro ně nejvíc, zejména pak vnoučata. Trefou do černého je vždycky fotka, na které jste jako rodina hezky po kupě. 

Fotografie mohou být zpracovány různě. Můžete je klasicky vytisknout a zarámovat, ale také můžete udělat hezký kalendář, na který bude radost pohledět. 

A když náhodou budete chtít darovat ještě něco víc, stejně jako mamince, i babičce udělají radost hezky voňavé svíčky, které svou vůní ihned po zapálení zahalí domácnost. 

Pro sourozence zážitek

A co darovat sourozencům? Pokud si neřeknou nic konkrétního, holt je načase upustit uzdu své fantazii. A i když se může jevit dárek pro blízké jako oříšek, ve skutečnosti stačí vyrukovat s voucherem. Darujte zážitek, to je bezesporu to nejlepší, co můžete bráchovi nebo ségře darovat. A nezáleží a tom, jestli to bude dovolená, wellness víkend nebo třeba skok padákem. Takové dárky se vždycky zapíšou do paměti. 

Když si nevíte rady s kamarádkou

Jak už bylo zmíněno, na rozdíl od dárků pro maminku můžete ty pro kamarádku trochu odbýt. Zkrátka se zeptáte, co by si tak přála. Ale pokud ji chcete překvapit, vyrukujte s něčím, co by si pravděpodobně sama nikdy nekoupila. Za zvážení stojí například erotické pomůcky