Co Nostradamovi už „vyšlo“ a co předpověděl pro zbytek roku 2022? Podrobná interpretace z jeho 467 let starého deníku

Fotografie: Freepik

Slavný lékař, věštec a astronom je považován za nejvýznamnějšího proroka posledního tisíciletí. Pro nadcházející rok byly objasněny některé z jeho nejtajuplnějších předpovědí.

Podle věštců by mohl být rok 2022 ještě horší než ten minulý. I nejproslulejší z proroků, francouzský astrolog Michel de Nostredame, známý jako Nostradamus, předpovídá několik znepokojivých událostí. Tento prorok se narodil v roce 1503 a zemřel v roce 1566 a byl autorem proroctví, která se zřejmě naplnila v průběhu staletí. Seznamte se s jeho čtyřmi znepokojivými proroctvími pro nadcházející rok 2022.

Co nás čeká v roce 2022

Věštec Nostradamus vydal v roce 1555 rukopis známý jako „Les Prophéties“ neboli „Astrologické století“. V jazyce plném hádanek napsal předpovědi, které jsou mnohým známé. Nedávno uplynulo 455 let od Nostradamovy smrti. Z tohoto důvodu si mnoho lidí našlo čas, aby si jeho proroctví prošli. Takto byla interpretována některá proroctví pro nadcházející rok.

Potíž spočívá ve správné interpretaci psaných textů. Koneckonců, existuje spousta metafor, podle kterých je těžké pochopit, k jakému datu nebo měsíci se vše vztahuje. Neexistují žádná konkrétní jména nebo dokonce názvy zemí. Na druhou stranu lze akceptovat, že dělení historie na měsíce, roky a desetiletí je spíše libovolné. A v předpovědích jsou mnohem důležitější ty významné události, které nastanou, stejně jako jejich sled.

Fotografie: Pexels

Uznáváme však, že na dekódování Nostradamových předpovědí pracují nejlepší specialisté z celého světa. A pokud se těmto nejchytřejším lidem podaří shodnout se na jednoznačných výkladech jednotlivých veršů, pak by o těchto výsledcích měl rozhodně vědět každý.

Problémy s potravinami

Ještě před pár měsíci se tato předpověď zdála být nějakým omylem. Koneckonců, existuje mnoho technologií, které umožňují zvýšit výnosy a nahradit téměř jakýkoli produkt. Ale po invazi ruské armády na Ukrajinu ceny obilí vzrostly. Ukrajina, která každoročně vyvážela desítky milionů tun obilí, je nyní ve válce. A není jasné, jakou úrodu v takových podmínkách budou moci ukrajinští zemědělci sklízet a jak ji lze vyvážet, vzhledem k blokádě námořních přístavů.

Náhlá smrt „první postavy“

Další zajímavý výklad Nostradamových básní se týkal předčasného odchodu diktátora. Odborníci se však i dnes přou, o koho jde. Vždyť i v moderním světě je dost vládců-tyranů, kteří si uzurpovali moc. Jedna z předpovědí navíc říká, že smrt přijde z moře v době bouřky.

Fotografie: Freepik

Všimněme si také znepokojivé předpovědi, která hovoří o jakémsi silném výbuchu ve Středozemním moři, po kterém nastanou změny i v klimatu. A změny k horšímu. Odborníci se obávají, že by mohlo jít o katastrofu způsobenou člověkem nebo dokonce o použití jaderných zbraní.

Vojáci ubytováni v táborech na předměstích

Mnozí věří, že „Velké město“ je New York (Big Apple). Nostradamus však možná ukazuje na jiná města. „Velká a důležitá“ města jsou dnes Londýn, Tokio, Peking nebo Paříž. Ukázalo se však, že mohlo jít také o důležitá města na Ukrajině. Nostradamus doslova předpověděl, že „Město velké a důležité bude zřejmě obsazeno armádou.“

Zdroj: TakProsto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]