Co vám nesmí chybět doma nebo na chalupě ke krbu?

Zdroj obrázku: 
New Africa / Shutterstock.com

Vytápíte dřevem? Možná v tom případě máte klasický krb nebo krbová kamna. Někdy k tomuto řešení přistupujeme jako k doplňkovému vytápění, přičemž klasické topení se řeší běžným kotlem na tuhá paliva a rozvodem do radiátorů.

Přitom ale také krb nebo krbová kamna mohou vytápět objekt efektivně. Kromě toho si můžete užít plápolající oheň, který zkrátka nic nenahradí. Příjemné je také sálavé teplo, které od krbových kamen okamžitě cítíme. Abychom si však mohli zatopit a udělat si pohodu, hodí se k tomu některé doplňky ke krbovým kamnům.

Doplňky pro krby a krbová kamna

Ať už máte krb doma nebo na chalupě, ať už vytápíte primárně krbem či krbovými kamny, či se jedná pouze o doplňkové vytápění pro navození atmosféry, v každém případě se vám bude hodit několik vychytávek. Vaší pozornosti by rozhodně neměly uniknout koše na dřevo, do kterých můžete uskladnit naštípané dřevo, přičemž zároveň omezíte nepořádek, který může ze dřeva v interiéru vzniknout. Takový koš tak slouží zejména k: 

  • Uskladnění menšího množství dřeva
  • Přenášení dřeva

Jednoduše do koše umístíte nařezaná a nasekaná polínka, která můžete bezpečně přenést ke krbu nebo krbovým kamnům. Nehrozí tak nejen zbytečný nepořádek, ale nemusíte neustále chodit pro další polínka. Koš na dřevo postavíte v blízkosti krbu a můžete kdykoliv přiložit, přičemž vám to zpravidla vystačí na několik přiložení. Samozřejmě v závislosti na vašich kamnech a velikosti koše.

Zaměřte se na praktické provedení i design

U košů na dřevo se můžete setkat s různými materiály, přičemž oblíbené jsou proutěné koše, které jsou lehké. Mohou to být ale také více dekorativní kovové koše. Záleží zejména na tom, co se vám do interiéru hodí více. Do každého koše ale potřebujete úhledně nařezané dřevo, o což se postaráte pořízením vhodné pily na dřevo. Existují různé pily, Přičemž je vhodné vybrat si takový druh, který vám co nejvíce usnadní práci. Vždy záleží pochopitelně na tom, kde, jak a jaké dřevo potřebujete zpracovávat.