Teprve 4letá holčička běží k matce a zoufale křičí, že muž spí v koupelně. Nyní je oslavována jako hrdinka

holčička a štěně
Fotografie: Freepik

Malá milovnice psů se dostala na titulky novin poté, co zachránila muže po epileptickém záchvatu. Byla poučená, jak má v takových situacích jednat, a zachovala se podle toho.

Tato čtyřletá holčička miluje pejsky natolik, že přesvědčila svoji maminku, aby se staly dobrovolnicemi v jedné chovné stanici. Tady se věnují výcviku asistenčních psů a je zde hodně dobrovolnické práce, kterou je potřeba udělat. S maminkou tu tráví hodně času. Jednoho dne se však musela vypořádat s kolapsem staršího muže a rychle mu zavolat pomoc.

Přemluvila maminku, aby chodily pomáhat

Malá Caleigh Concannon často chodí na chovnou stanici psů v americkém Walpole. Pejsci jsou tu cvičeni, aby se z nich stali plnohodnotní asistenční psi pro lidi s mentálním nebo fyzickým postižením. Takový výcvik stojí hodně času, peněz i úsilí, a proto tu vítají každou pomocnou ruku. Caleigh je do místních pejsků úplně zamilovaná, a tak maminku přesvědčila, aby se staly dobrovolnicemi této chovné stanice.

Maminka nic nenamítala a brzy tu byly jako doma. Jednoho dne byla s maminkou venku a staraly se o psy. Caleigh se však chtělo na záchod, a tak běžela do budovy stanice. Věděla, kde to je, a maminka ji tedy nemusela doprovázet. Když Caleigh otevřela dveře do koupelny, uviděla na zemi ležícího muže, který se nehýbal. Okamžitě věděla, že toto je neobvyklá situace a že to nemůže nechat jen tak.

Její tatínek má diabetes

Běžela ven zpátky za matkou a oznámila jí, že v koupelně „spí“ nějaký muž na podlaze. Díky tomu mu byla rychle přivolána ambulance. Starší muž totiž samozřejmě jen nespal, ale právě prodělal epileptický záchvat. Provozní manažer chovné stanice Michael Flynn tak dostal rychlou pomoc a zotavil se ze záchvatu bez následků.

„Jsem na ni tak hrdý. Obdivuji zodpovědnost, kterou přijala, a jak pochopila, že jde o vážnou situaci,“ řekl pak zachráněný muž novinářům. Malá Caleigh se také svěřila, že její tatínek trpí diabetem, u něhož též existuje riziko kolapsu, a proto je od rodičů poučená, co v takovém případě dělat. Od walpolské policie pak dostala i certifikát „Hrdina komunity“, který zde udělují lidem za mimořádné činy pro komunitu.

Malá Caleigh však bere celou situaci jako samozřejmost, udělala jen to, co ji naučili její rodiče. Nadále se tak s maminkou věnují dobrovolnické péči o budoucí asistenční psy. Její rodiče doufají, že Caleigh už nebude muset podobnou situaci řešit ani doma, ani na stanici. Kdyby však náhodou, určitě by si zase ukázkově poradila jako tentokrát.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*