Něco jako pizza, ale mnohem rychlejší na přípravu. Skvělá snídaně z cukety a bez mouky! Nepřiberete ani deka

Pokud patříte mezi milovníky slaných, ale zdravých snídaní, tak si rozhodně zamilujete i tento recept. Opravdu ho vyzkoušejte.

Snídaně je základ dne a to by si měl zapamatovat úplně každý. Zkrátka je důležité každý den pořádně posnídat, abyste měli pěkný den. A právě z toho důvodu tu pro vás máme tento skvělý recept. Připravte si něco jako pizzu, jen mnohem rychlejší na přípravu a také mnohem zdravější. Nepoužívá se totiž žádná mouka. Tak co, vyzkoušíte ho?

Co budete potřebovat

  • 1 cuketa
  • 3 vejce
  • 100 g salámu a sýra
  • 1 rajče
  • sůl, pepř a bylinky dle chuti

Opravdu to vyzkoušejte

Nejprve si vezměte nějaké malé a mladé cukety, které neobsahují žádná tvrdá a velká semínka. Očistěte je a nakrájejte na malé proužky. Dejte na pánev s rozpáleným olejem a smažte do změknutí. Asi v polovině smažení přidejte prolisovaný česnek, promíchejte a asi minutu poduste. Rozklepněte si vajíčko a do něj přidejte sůl, pepř, bylinky a pokud chcete, tak také kopr.

Tuto vaječnou hmotu si vlijte do cukety, přikryjte pokličkou a duste na mírném ohni, dokud se ze směsi nezačne tvořit omeleta. Klobásu a nebo salám dejte na tuto omeletu, přidejte na plátky nakrájená rajčata, posypejte strouhaným sýrem a opět přikryjte pokličkou. Duste, dokud se sýr úplně nerozpustí. A můžete ihned podávat. Před tím ale tuto omeletu posypte nějakými bylinkami podle vaší chuti.

A máte hotovo

Samozřejmě, že si na tuto omeletu můžete dát vlastně všechno, co máte rádi. Moc dobré jsou také například žampiony, díky kterým získáte plnohodnotnou a velmi chutnou letní pizzu. Také můžete přidat sladkou papriku, a cuketu smíchat například s jednou nastrouhanou bramborou. Díky ní bude totiž pokrm ještě chutnější. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*