Cuketový koláč přijde vhod jako svěží a chutné letní jídlo

Sezona už se pomalu blíží a tak je na místě přemýšlet, k čemu je využijte. Cuketový koláč je jednou z možností, jak tuto velmi populární zeleninu využít. Je nejenom snadný na přípravu, ale je také velmi chutný a bát se ho nemusíte ani, když držíte dietu. Navíc je vhodný i pro vegetariány. A jak na něj? Pojďme se společně podívat.

Surovin je jenom pár

Aby se vám cuketový koláč povedl, musíte mít po ruce ty správné ingredience. Jaké to jsou, to můžete vidět níže. Jak vidíte, jde o pár věcí, které možná najdete ve své lednici. K tomu budete potřebovat:

  • 3 cukety
  • 200 g zakysané smetany
  • 200 g sýra
  • 1 svazek rukoly
  • 1 hrst kopru
  • 3 stroužky česneku
  • Sůl a pepř dle chuti

Nachystejte cuketu

Jako první si připravte tu hlavní surovinu na váš cuketový koláč, tedy pochopitelně cukety. Tu můžete,  ale nemusíte loupat. Následně ji nakrájejte na plátky tenké do jednoho centimetru. Každý osolte a opepřete a dejte do mísy. V ní je nechte pár minut. Tím nasají chuť soli, pepře, případně jiného koření.

Potom plátky cukety vložte na plech vyložený pečicím papírem a vložte je do trouby rozehřáté na 200 stupňů Celsia. Pečte dle potřeby, dokud neuvidíte, že zelenina začíná lehce hnědnout. V tu chvíli ji vyndejte a nechte ji chladnout.

Připravte náplň

Nyní budete potřebovat také náplň na svůj cuketový koláč. Tu připravte ze zbývajících ingrediencí, tedy z bylinek, prolisovaného česneku a také ze zakysané smetany. Bylinky nasekejte a vše smíchejte dohromady.

Už jenom vrstvit

Nyní už stačí svůj cuketový koláč jenom dokončit. A to tak, že vytvoříte jednotlivé vrstvy. Spodní základ budou tvořit plátky cukety. Na ně nanesete trochu vaší náplně a tu lehce posypete strouhaným sýrem. A pokračujete dále, jelikož opět použijete pár plátků cukety, opět použijete náplň a opět trochu sýra. A to vše do doby, dokud budete mít ingredience. Končit by se mělo vrstvou náplně, která se už jenom bohatě posype sýrem a unikátní letní svěží pochoutka z populárních cuket je na světě.