Dekorace, které navodí tu pravou vánoční atmosféru

Jak pojmout letošní vánoční výzdobu a navodit sváteční atmosféru? Vsaďte na klasické ozdoby v tradičních barvách, minimalistické dekorace z přírodních materiálů a svůj domov provoňte svíčkami Yankee Candle.

Návrat do dětství

Vánoce se tento rok ponesou ve znamení návratu k tradicím, což se promítne do volby barev a materiálů vánočních dekorací. Převládat budou ozdoby v červené, zlaté a tmavě zelené barvě, kterou doplní temný odstín modré inspirovaný noční oblohou plnou hvězd. Pokud je zkombinujete s přírodními dekoracemi v minimalistickém stylu, zaručeně se ve vzpomínkách vrátíte do svých dětských let.

Jak voní Vánoce?

Nic nenavodí vánoční atmosféru lépe než aroma svíčky, které provoní celý váš byt. Dlouhotrvající vůně se ukrývá ve svíčkách Yankee Candle, které vám budou dělat společnost hned několik večerů po sobě, hořet totiž vydrží déle než 100 hodin. Bude se vaším bytem linout vůně cukroví vyndaného z trouby, horkých jablíček se skořicí nebo perníčků s cukrovou polevou?

Adventní věnec, jak ho neznáte

K Vánocům neodmyslitelně patří adventní věnec, ať už se jím rozhodnete ozdobit vchodové dveře, nebo jídelní stůl. Nebojte se dát adventnímu věnci netradiční podobu a přizpůsobte si ho svému vkusu. Klasický kulatý věnec z jehličí nahraďte věncem z proutí, mechu nebo šišek. Stejně vám poslouží kovový svícen nebo čtyři svíčky uspořádané na tácu či prkénku, kolem kterých umístíte kousky chvojí, skořici nebo sušené plátky pomeranče.

Příroda ve vašem bytě

Ke slovu se letos opět hlásí vánoční ozdoby a dekorace z přírodních materiálů, které do vašeho bytu vnesou tu pravou vůni vánoc. Do vázy vložte borovicové nebo smrkové chvojí a doplňte jej větvičkami šípku, hlohu nebo trnek. Nebojte se jako dekoraci použít také podzimní plody a vánoční koření, jako je skořice či badyán, nebo sušená kolečka jablek a pomerančů. Až přijde čas na zdobení vánočního stromečku, zkuste vyměnit umělohmotné ozdoby za ty slaměné, které jistě znáte ze svého dětství.

Zasaďte vánoční stromek

Neumíte si představit Vánoce bez ozdobeného stromečku? Udělejte letos menší změnu a pořiďte si stromek v květináči. Dostatečně ho zalévejte, a předtím než ho umístíte do bytu, ho nechte aklimatizovat. Na několik dní ho dejte na chladnější místo – do sklepa, na balkon nebo na chodbu. Po vánočních svátcích stromek odstrojte a zasaďte. Za pár let vám tak za domem nebo chalupou vyroste váš soukromý les.

Kouzlo Vánoc

Vánoční dekorace, cukroví, koledy a přítomnost vaší rodiny a přátel – teprve tato kombinace tvoří skutečné kouzlo Vánoc. Zpříjemněte si společně strávené chvíle svíčkou Yankee Candle. Vybrat si můžete z mnoha vánočních variant, jejichž širokou nabídku najdete na Heurece. Objevte mezi nimi svou oblíbenou, která provoní váš byt nebo udělá radost pod stromečkem.