Dekorativní háčkované hodiny

V dnešním článku vám přináším pár nápadů na výrobu hodin, které nechybí v žádné domácnosti. Hodiny nám určují, kolik času nám zbývá, než půjdeme do postele, kolik času máme na trávení s našimi nejmilejšími, jak dlouho můžeme spát, než vstaneme ráno do práce či za jinými povinnostmi. Mimo své praktické stránky jsou hodiny i dekorativním prvkem v domácnosti. Mnohdy jsou dokonce tím nejdominantnějším prvkem místnosti. Dnes se zaměříme na výrobu háčkovaných hodin.

Co budete potřebovat

V první řadě pokud nejste zrovna hodinář, budete potřebovat strojek. Ten se dá vybrat z různých druhů designů, barvy i materiálu, kde samozřejmě hrají roli především ručičky. Zda zvolíte spíše moderní či starodávný vzhled záleží jen na vás a místu, kam hodiny budete umisťovat. A pak samozřejmě háček, nůžky a háčkovací přízi. Motiv, který jste si vybrali a volný čas, který věnujete právě této činnosti.

Hodiny z rámečku na vyšívání

Jde o jednoduchý nápad a háčkovaný motiv tvoří pouze střed hodin. Háčkované kolečko nezabere ani příliš mnoho času. Možná, že se dokonce nějaké takové malé kulaté prostírání u vás doma najde. Kdo nerad háčkuje, může si na látku vyšít třeba růže s lístky včetně číselníku. Dnes je sice řeč o háčkování, ale aby si ty, které raději vyšívají, přišly také na své. Možná, že ovládáte obě techniky a vyzkoušíte oba způsoby. Nakonec do vánoc zbývá spoustu času a mohl by to být námět na krásný dárek.

Obleček na plastové hodiny

Pokud už však doma hodiny máte, ale nelíbí se vám jejich současný vzhled, můžete jim uháčkovat nový kabátek. Buď obháčkovat celý rám, nebo jen uháčkovat ozdoby, jako jsou kytky, srdíčka, kolečka či ovoce a připevnit je na rám hodin. Přeji příjemnou zábavu u nadcházejících chladných podzimních večerů a mnoho krásných výrobků.

Fotografie:Crochet Clock Author: Spider.Dog licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com