S originálními hodinami váš čas poběží pomaleji!

Hodiny jsou ukazatel času. Díky nim víte kolik je hodin, minut, vteřin či sekund. Díky nim nepřicházíte pozdě, ba naopak vás nutí všude přicházet včas. Díky nim máte představu o tom, jak dlouho čekáte u doktora, ve frontě či kolik času ještě zbývá, než vám v práci odzvoní „padla“. Hodiny do vašich životů zkrátka neodmyslitelně patří.

Určitě i vy máte alespoň jedny doma a nezáleží na tom, zda vám stojí na poličce v obývacím pokoji nebo visí na zdi v ložnici či v kuchyni. Bez jejich pomoci by člověk možná věděl, jestli je den nebo noc, ale mohl by jen hádat, zda je deset, dvanáct nebo osm hodin. Hodiny mohou být i velice vkusná dekorace, příjemný doplněk a dokonce i zajímavý dárek pro někoho blízkého. A my vám poradíme, jak si jedny originální hravě vyrobit!

K výrobě stačí opravdu málo!

Hned zkraje vás jistě potěšíme, že na výrobu hodin toho opravdu moc nepotřebujete. Nemusíte se proto bát, že by vás výroba stála nekřesťanské peníze. Zastáváme názor, že i za málo peněz můžete hrát velkou muziku.

Připravte si:

 • opracovanou dřevěnou destičku
 • strojek ze starých hodin (funkční)
 • domino kostičky
 • lepidlo
 • barvu dle vlastního výběru
 • hodinové ručičky

Šikovný muž na pomoc

Nečekejte žádné složité postupy, krkolomné návody, nesplnitelné úkoly. Budete mile překvapeni, jak snadno jdou hodiny z našeho nápadu vyrobit. Poproste nějakého muže – manžela, přítele, tatínka, bratra, kamaráda – aby vám do dřevěné destičky udělal malý otvor na připevnění hodinových ručiček a pomohl vám s připojením kabelů, aby hodiny správně běžely a pak se již můžete pustit do výroby na vlastní pěst! Je to snadné, nebojte se.

Jak postupovat při výrobě:

 1. Pokud se vám nelíbí přírodní barva či dekor dřeva, přebarvěte jej vámi zvolenou barvou.
 2. Nechte důkladně zaschnout.
 3. Pokud budete chtít, aby se dřevo lesklo, přidejte ještě vrstvu laku – nechte zaschnout.
 4. Připravte si domino kostičky. Ty si seřaďte podle hodnot od 1 do 12.
 5. Za pomoci lepidla kostičky přilepte jednotlivé kostičky tak, aby nezavazely průchodu hodinových ručiček.
 6. Pokud máte někde schované dřevěné lišty, můžete je připevnit k okrajům dřevěné destičky.
 7. Pak jen stačí zprovoznit hodinový mechanismus a hodiny připevnit na zeď.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]