Desetiletý chlapec napsal báseň o tom, jaké to je žít s autismem. Vyučující byli z jeho slov dojati, každý by si je měl přečíst

Fotografie: Freepik

Chlapec měl za úkol napsat báseň. Vyjádřil v ní, jaký je život s autismem. Výsledek ohromil nejen učitele, ale i celý internet.

Většina dětí nemá ráda domácí úkoly. Věnovat se škole i doma, to není nic příjemného. Nejenže je to neuvěřitelně nudné, samá fakta a spousta nových informací, ale ne každé dítě je schopné vykonávat to, co po něm vzdělávací systém požaduje. Těmi, kdo trpí nejvíce, jsou především děti s poruchami učení, jako je ADHD nebo autismus. Ovšem desetiletý Benjamin Giroux se chopil příležitosti po svém.

Benjamin denně bojuje s mnoha překážkami

Jedinci s poruchami učení moc dobře vědí, jak může být každý den ve škole náročný. Zvláště v mladém věku je velice obtížné zapadnout do společnosti, kde vás všichni ostatní vnímají jako vetřelce.

Fotografie: Pixabay

Benjamin se narodil s autismem, moc dobře tedy ví, jak bolestivé a náročné může být orientovat se ve vzdělávacím systému nastavenému vládou, trpíte-li neuro-vývojovou poruchou, která si s vámi každý den pohrává a hraje si s tím, jak vnímáte sociální signály, a navíc i s další spoustou věcí.

Poezie je nejlepším způsobem, jak vyjádřit city

Co se sdílení emocí s ostatními týká, poezie může být skvělým nástrojem pro vyjádření svých pocitů hluboko uvnitř. Když tedy Benjamin dostal za úkol napsat báseň, chopil se této příležitosti, aby vyjádřil, co cítí. Ponořil se do svého nitra a všem kolem toužil říct, jaké to je žít každý den s autismem. A výsledek? Naprosto neuvěřitelný.

Fotografie: Unsplash

V krátké básni píše o tom, jak se často cítí mimo a že má pocit, že není v souladu se svým okolím, což je někdy strašidelné, jindy krásné. Upozorňuje na to, jak je jeho svět zcela odlišný od světa jiných dětí. Benjamin v básni dojímavě zdůrazňuje, že děti s neuro-vývojovou poruchou vidí a slyší věci, kterých si ostatní zřejmě nevšímají.

Báseň se stala hitem internetu

Benjaminova báseň se okamžitě stala hitem internetu. Jeho poselství je určitě něco, co by si měl každý zapamatovat. Pro takovéto děti totiž může být svět opravdu krutý. Z Benova vyjádření vám může být nejdříve smutno, ale poté zjistíte, že stále doufá, že najde místo, kam patří, kam zapadne, i přes všechny ty zvláštnosti, které ho charakterizují.

Zdroj: LoveThisPic

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]