Děti vám utrhají ruce. Připravte jim tyto báječné těstoviny s tvarohem

Těstoviny jsou nesmrtelnou přílohou a pokrmem, který mají rádi především děti. Z nejoblíbenějších receptů můžeme vyjmenovat třeba kolínka s rajskou omáčkou, boloňské špagety, nebo zapečené šunkofleky. Z těstovin se dá vykouzlit všelicos. Jak dětem udělat radost třeba i těstovinami na sladko? My vám poradíme! Zkuste tento zdravý a chutný recept.

Tvarohová dobrota hlavně pro děti

Tohle sladké jídlo z těstovin nejen, že dětem zachutná, dokonce je i zdravé, protože obsahuje mléčné výrobky, které vašim ratolestem prospějí především svými proteiny. Co budete na tvarohové těstoviny potřebovat?

  • 300 gramů těstovin (jejich výběr je zcela na vás, nabízí se jich celá řada, od vřetýnek, kolínek, až po penne, motýlky atd.)
  • půl kila tvarohu, nejlépe plnotučného
  • 150 gramů zakysané smetany
  • rozinky, vanilkový cukr a máslo

Vaření těstovin

Do vaření můžete klidně zapojit i děti. Budete je mít zároveň i pod dohledem a vytvoříte jim zábavnou a praktickou činnost. Do většího hrnce si napusťte studenou vodu, dejte do ní špetku soli a dejte na sporák vařit. Vyberte si s dětmi druh těstovin, s kterými budete vytvářet tento chutný pokrm. Až voda začne vřít, vybraný druh těstovin do ní vsypte a průběžně během vaření promíchávejte, aby se nelepily k sobě. Těstoviny se budou vařit zhruba patnáct minut.

Tvarohová směs do těstovin

Mezitím, než se vaše těstoviny uvaří, můžete se svými dětmi začít chystat tvarohovou směs, kterou pak zamícháte do těstovin. Plnotučný tvaroh vložte do větší mísy a přidejte k němu zakysanou smetanu a vanilkový cukr. Rozinky si mezitím můžete spařit teplou vodou, nebo je před přidáním do směsi namočit ve vodě, aby byly měkké. Pak vytvořte ze všech surovin kompaktní krémovou hmotu. Vyšlehat ji můžete i pomocí mixéru.

Zapékání tvarohové dobroty

Uvařené těstoviny přemístěte do zapékací misky, kterou vymažte máslem. Na těstoviny navršte tvarohovou směs a řádně promíchejte. Poté dejte asi na 20 minut do trouby zapéct. Troubu nastavte asi na 200 stupňů Celsia. Děti budou jistě proces pečení mlsně sledovat přes skleněný průzor u sporáku. Po dvaceti minutách si můžete celá rodina pochutnávat na této tvarohové dobrotě, která je velice nenáročná na přípravu. Pokud vaše ratolesti milují i ovoce, můžete jej do receptu taktéž zakomponovat. Například meruňky, rybíz, jablka, či jahody. Snadno si tak pokrm vylepšíte a do svých dětí dostanete chutnou formou i vitamíny.

Jestli bude mít vaše rodina tvarohu, či smetany na těstovinách málo, můžete tyto ingredience dát k dispozici a každý si do jídla přidá dle své chuti. Věříme, že jste své děti určitě zabavili a že se oblizují až za ušima! I vám však přejeme dobrou chuť! Tohle jídlo vás zaručeně vrátí vzpomínkami do dětských let.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]