Dětská elektrická vozidla: Nový hit, kterým zabodujete

Jak v té přehršli dětských hraček vybrat takové, kterými dětem uděláte radost a s nimiž se zabaví na dlouhou dobu? Snadný úkol to rozhodně není, ale existují hračky, z nichž bude nadšené opravdu každé dítě. Patří mezi ně třeba elektrická autíčka.

Elektrické autíčko je hračkou pro děti, ovšem častokrát tak trochu i pro rodiče. Dodávají se totiž s dálkovým ovládáním, takže tatínek či maminka mohou určovat, jak daleko děti v autíčku dojedou. Obavy, že vám dítko ujede daleko, jsou tedy liché. Elektrická autíčka pro děti nejezdí příliš rychle, ani nemají velký dojezd.

Autíčko, nebo raději čtyřkolku?

Dostupných modelů je spousta. V prvé řadě byste si měli ujasnit, zda vás zajímají autíčka, případně spíše dětské elektrické čtyřkolky. Dále existují ještě motorky, traktory a buginy. Zamyslete se nad tím, zda si vaše dítě hraje spíš na farmáře, posléze závodníky, jestli má rádo motorky. Zapřemýšlejte i nad parkovacím prostorem u vás v garáži či doma. Taková motorka je znatelně menší než velké autíčko.

Podle čeho dále elektrické vozítko vybírat?

Zajímá vás, jak vybrat elektrické vozítko pro děti? Ve zkratce by se dalo říct, že byste měli chtít co největší výkon, počet motorů a kapacitu baterie. Čím víc ovšem chcete, tím vyšší je také cenovka.

Máte-li menší dítko (2-4 roky), postačí vozítko s menším výkonem, může být jednomotorové. Pro starší děti, do složitějšího terénu či pro sourozence, kteří se chtějí vozit společně, potřebujete dva, lépe čtyři motory a vyšší výkon. Ani od nejvýkonnějších vozítek nemějte velká očekávání. Pořád jsou to hračky určené spíš pro jízdu po pevném povrchu s maximálním sklonem 17 %.

Nejste elektrickým vozítkům příliš nakloněni? Pokud chcete další tipy na u dětí oblíbené hračky, prostudujte si článek Vánoční inspirace: 22 tipů na dárky. Nemusíte je samozřejmě věnovat výhradně k Vánocům.