Do jaké místnosti zvolit běhouny a proč?

Zdroj obrázku: Atiketta Sangasaeng / Shutterstock.com

Ať už žijete v domě, který má studené a temné chodby, v rodinném domku nebo v panelákovém bytě, ta jedna chodba, ve které je málo světla, neustále je v ní zima a slouží pouze jako průchozí místnost při příchodech a odchodech se u vás určitě nachází. 

Jak takovou chodbu zútulnit a zateplit? Odpověď je jednoduchá: s pomocí běhounů a kusových koberců.

Chodba jako obraz do duše

První věc, kterou vidí návštěva, která k vám přijde, je právě vaše chodba. A právě první dojem je klíčový. Nezanedbávejte tedy to, jak vypadá vaše chodba a věnujte ji trochu péče. Pokud se všude povalují boty, kabáty a další kusy oblečení, udělejte s tím přítrž. Zároveň, pokud vám je v chodbě zima od nohou, investujte do kvalitních běhounů. Díky nim totiž i obyčejná chodba může získat úplně jiný nádech a návštěvy okouzlit. Běhouny, a zejména jejich vzory, se dají skvěle zkombinovat s ostatním vybavením.

Geometrie a pravidelnost

Nejčastěji se setkáváme s chodbami, které jsou podlouhlé. A proto se do nich nejlépe hodí obdélníkově běhouny, které vyplní většinu podlahové plochy. Pokud ovšem bydlíte v bytě či domě, ve kterém se nachází velká čtvercová chodba, můžete si pořídit kruhový koberec. Ten se totiž skvěle hodí do větších prostorů.

Jaký vzor zvolit?

A na konec jsme si nechali to nejdůležitější: jaký vzor koberce zvolit? Při výběru se řiďte tím, v jakém stylu je zařízená vaše domácnost. Jestliže se ve vaší chodbě vyskytuje minimum věcí a nábytek pouze v jedné barvě, můžete celou strukturu místnosti narušit pestrým kobercem a tím zaujmout příchozí. Domácnosti, v nichž se nachází orientální doplňky, skvěle doplní klasický koberec s marockými vzory. A do moderních domácností, které se řídí tipy z časopisů o bydlení, se nejlépe hodí abstraktní vzory a mozaiky.

Nepodceňujte to, jak vypadá a na nově příchozí působí první místnost vašeho domova. První dojem je důležitý a neměl by být podceňován.