Domácí hnojivo na orchideje, které rostlinám zajistí přesně to, co potřebují. Dopřejte jim tu nejlepší možnou péči

Fotografie: Freepik

Aby byla rostlina spokojená, potřebuje všechny důležité látky. Ty se doplňují pomocí různých druhů hnojiv a důležitá je právě jejich správná kombinace. Naučte se, co všechno má obsahovat hnojivo na orchideje.

Pokud se chcete těšit z bohatě zelených a krásně rostoucích orchidejí, připravte se na nutnost pravidelné péče. Kromě zalévání, které zrovna v případě orchidejí není potřeba řešit tolik často, přichází na řadu i pravidelné používání hnojiva. To musí obsahovat všechny klíčové prvky, aby podpořilo růst kořenů, listů i samotných květů, které chceme vidět snad nejvíce.

Fotografie: Freepik

Jak často aplikovat hnojivo na orchideje

Pokud máte zdravou orchidej, která potřebuje pouze přihnojení, doplňujte hnojivo zhruba jednou za tři týdny. V případě opravdu intenzivní obnovy, kdy na tom rostlina byla špatně, můžete zkrátit interval až na 10 dní.

Tato intenzivní péče by měla orchideji pomoci nastartovat maximální růst a spustit tvorbu květních stonků. Zároveň to však nepřehánějte a hnojivo podávejte se správně naředěné formě. Až přílišný přísun živin by totiž také nebyl dobrou strategií.

Fotografie: Freepik

Seznam hnojiv pro orchidej

Uvedená hnojiva do sebe nemíchejte, ale používejte střídavě. Tím, že je budete pravidelně střídat, dosáhnete požadovaného efektu a rostlina doplní všechny potřebné prvky.

  • 5% jódu – 2 kapky v 1 l vody.
  • 3% peroxid vodíku – 1 polévková lžíce (15 ml) na 1 l vody.
  • Kyselina boritá – 0,25 g na 1 l vody;
  • Kyselina jantarová – 2 g na 1 l vody;
  • Amoniak 10% – 1 lžíce na 1 l vody (pod kořenem) a ½ lžíce na 1 l vody (na listech).
Fotografie: Freepik

Nezapomínejte dodržovat ředění hnojiva a nikdy nepoužívejte v neředěné podobě. Zároveň je vhodné střídat hnojení na list a klasicky do zálivy, čímž získáte správnou kombinaci distribuce živin podle aktuální potřeby rostliny. Po několika aplikacích jistě začnete pozorovat bujný růst a snad i tvorbu květů.

Zdroj: GardenHelpful

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]