Domácí majonéza snadno a rychle. A zcela bez použití vajec

Domácí majonéza je pochoutkou, které nemohou ty prodávané kupovat. Jak pokud jde o chuť, tak i nezávadnost složení. Mnoho lidí ví, že klasická verze se neobejde bez vajec. Co když je po ruce nemáte, nebo chcete zkusit variantu, kdy nebudou potřeba? Není to žádný problém. Stačí se podívat na tento náš recept.

Co budete potřebovat?

Domácí majonéza bez vajec je velmi jednoduchá. Svědčí o tom i seznam ingrediencí, jelikož na přípravu této skvělé pochoutky budete potřebovat jenom pět, a to poměrně běžných věcí. Konkrétně se jedná o tyto ingredience:

  • Olej
  • Mléko
  • Dijonská hořčice
  • Jablečný ocet
  • Sůl
  • Kurkuma

Vše smíchejte

Vhodné je použít klasický, nebo tyčový mixér, jelikož jednotlivé ingredience bude třeba důkladně promíchat tak, aby došlo k jejich zhoustnutí a k tomu, aby měla domácí majonéza požadovanou konzistenci. Základem je mléko a olej. Obojí začněte důkladně vyšlehávat. Potom přidejte trochu jablečného octu, a také dijonské hořčice.

Jde o ingredience, které dodají základní chuť. Když se dostáváte do stavu houstnutí, tak přidejte sůl a kurkumu, což jsou složky, které majonézu finálně dochutí. Vznikne základní podoba, kterou lze ještě dále dochutit dle svých preferencí.

Jak na jistotu dokonalého výsledku? Jak vidíte, domácí majonéza bez vajec není složitá. Aby byl výsledek opravdu vynikající, zaměřte se na správné suroviny. Olej by měl být kvalitní, ale s neutrální chutí. Mléko by zase mělo mít co nejvíce tuku, což se podepíše na bezproblémové tvorbě potřebné konzistence. Hořčici použijte určitě dijonskou, pro její specifickou chuť a jablečný ocet tím klasickým, kvasným lihovým, rozhodně nikdy nenahrazujte.

A co takhle tatarská omáčka?

Když je domácí majonéza hotová, může z ní snadno vzniknout i domácí tatarská omáčka. Jak na to? Stačí jenom nastrouhat kousek česneku, cibule a okurky. Vše zamíchat, dochutit hořčicí a pepřem a i tato lahůdka nejenom ke smaženým jídlům je během chvíle na světě.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]