Došly vám nápady jak sehnat nové bydlení? Buďte kreativní!

U příležitosti oslav Nového roku jste si dali předsevzetí týkající se přestěhování do většího města za prací, studiem nebo svou životní láskou? Nyní jste dospěli k názoru, že je potřeba tomuto předsevzetí učinit za dost? Pak jste se jistě s vervou pustili do hledání a vybírání nového bydlení. Prvotní nadšení ovšem s největší pravděpodobností vystřídal šok a zklamání. Situace na realitním trhu totiž s příchodem nového roku není nikterak závratná. Ovšem neházejte hned s prvním zklamáním „flintu do žita“ a raději zapojte svou fantazii a vsaďte na kreativní způsoby hledání nového bydlení, se kterými vás seznámíme na následujících řádcích.

Dejte vědět o svých představách

Ačkoli inzeráty o prodávaných nemovitostech sepisují zejména jejich majitelé, ani vy nemusíte zůstávat pozadu. Co takhle sepsat poutavý a vtipný inzerát, ve kterém ostatní seznámíte se svými představami a požadavky týkajícími se vysněného bydlení? Chcete bydlet v bodrém Jihomoravském kraji a každodenně se probouzet se zpěvem ptáků? Večer potom uléhat příjemně znavení místním vínečkem? Nebojte se být kreativní, pohrajte si s nadsázkou i milým humorem a uvidíte, že se vaše snaha setká s úspěchem. Následně můžete inzerát vhodit do schránek svých sousedů, umístit jej na nějaký inzertní portál nebo vyvěsit na veřejná místa k tomuto účelu určená.

Hledejte na správném místě

Základem úspěchu je ovšem vědět, kde své nové bydlení hledat. Pokud se vám ani po nějaké době na inzerát nikdo neozve, budete muset nad situací opět získat kontrolu. Proto si vyčleňte dostatek času na procházení jednotlivých lokalit, ve kterých byste si dokázali představit svůj nový život nebo zasedněte k internetu a otevřete si nějaký známý inzertní portál, na kterém naleznete dennodenně nespočet nových nabídek. Některé portály dokonce umožňují filtrovat jednotlivé nabídky dle vašich představ a požadavků. Navolit si tedy můžete nabídky bytů k prodeji či k pronájmu, přesnou lokalitu, nebo dispozice či cenu nemovitosti. Takové filtrování vám ušetří spoustu drahocenného času, který můžete následně využít třeba k nějaké kreativní činnosti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]