Držáky na TV a monitory na jednom místě? Objevte e-shop, kde zakoupíte televizní stojany a další vybavení

V dnešní době jsou televizory tenké a lehké, takže není problém umístit je jednoduše na stěnu. Co k tomu budete potřebovat? Ideálně kvalitní držák na televizi s odpovídajícími vlastnostmi.

Díky tomu vyřešíte umístění obrazovky do obývacího pokoje i komerčních prostor, kde je možné na monitoru například promítat reklamy. V článku se dozvíte, jaké druhy televizních držáků existují a kde je můžete jednoduše pořídit na jednom místě.

K čemu je dobrý televizní držák?

Klasický televizní držák splňuje potřebu upevnění obrazovky na stěnu. Díky tomu nemusíte shánět žádný speciální stolek ani poličky. Nízká hmotnost moderních televizorů se navíc přímo nabízí pro toto řešení. Získáte tak více prostoru a televizor umístíte naprosto kdekoliv. Pokud není místo na stěně, nabízí se stropní držák. Bez problémů si tak dáte obrazovku do ložnice, obývacího pokoje i kamkoliv jinam jenom budete chtít.

Jaké varianty existují

Pokud se rozhodnete pořídit si televizní držáky, budete mít na výběr hned z několika různých druhů. Klasickou variantou jsou fixní držáky na stěnu. Ty nabídnou upevnění do jedné základní polohy bez možnosti natáčení a úpravy úhlu. Další variantou jsou otočné modely, kdy je možné obrazovku libovolně natáčet. Dále je možné pořídit držák s náklonem nebo variantu s připevněním ke stropu. Pro volné umístění do prostoru a snadné přenášení se nabízí stojany na televize, které se často využívají pro reklamní účely.

Nabídka je skutečně pestrá, takže pro správný výběr ideálního držáku si dopředu důkladně promyslete, jaké bude využití a kde bude umístěn. Od toho se totiž odvíjí jednotlivé varianty a požadavek na druh.

Široká nabídka televizních držáků

Pokud hledáte ten správný model, bude se vám hodit široká nabídka televizních držáků na specializovaném internetovém obchodě. Veškeré modely najdete roztříděné do jednotlivých kategorií podle druhu i parametrů. Následný výběr toho správného řešení bude o něco jednodušší, protože se budete moci i rozhodnout, jestli zvolíte levné řešení, nebo vyberete kvalitnější držák od lepší značky.

Na e-shopu www.drzakyastolky.cz, který je na trhu již od roku 2008 tak můžete využít maloobchodní i velkoobchodní prodej držáků na televize, monitory i praktické stojany pro komerční účely. Pokud si nebudete s ničím jistí, je připraveno profesionální poradenství. Velkou výhodou jsou také skladové zásoby v dostatečném počtu, což znamená jistotu rychlého doručení objednaného držáku. Výhodný prodej držáků a stojanů na TV může být skvělou příležitostí i pro velkoodběratele, protože jde o poptávaný sortiment, který se hodí hlavně k prodeji samotné elektroniky.

Podle čeho vybrat správný držák na televizi?

Pro maximální spokojenost s vybraným držákem a splnění důležitých požadavků na použití dodržujte při výběru několik kritérií. Jejich splnění je hlavním předpokladem úspěchu při nákupu držáku TV.

V první řadě si ověřte nosnost zvoleného modelu a porovnejte s vybraným televizorem. Samozřejmě je vždy více bezpečné, když vyberete model, který nabízí o něco vyšší nosnost v porovnání s tím, kolik váží samotný televizor. Aby byly splněny všechny potřebné parametry pro deklarovanou nosnost, záleží také na samotné instalaci, která by ideálně měla být do dostatečné pevné a hrubší stěny. V případě nekvalitní montáže totiž nepomůže ani ta nejvyšší nosnost z nabídky.

Orientace podle standardu VESA

Všechny tyto základní parametry jsou velmi zajímavé a praktické, ale otázkou stále zůstává, podle čeho vlastně poznat, že zvolený držák bude sedět zrovna na vaši televizi? Odpověď spočívá ve standardu VESA. Jde o označení, které udává velikostní formát daného držáku. To znamená, že budete znát vzdálenost pro šrouby k připevnění televizoru. Tyto otvory se nachází snad na každé moderní televizi a jejich změření je otázkou několika minut a použití obyčejného metru.

Drobnou záludností u tohoto parametru však může být pořadí jednotlivých hodnot. Jako první se vždy udává horizontální vzdálenost ve vodorovné poloze a druhý údaj značí svislou rozteč mezi jednotlivými šrouby. Případná záměna těchto hodnot by mohla vést ke špatnému výběru držáku či stojanu.

Praktické polohovací držáky na TV

Vzhledem ke své variabilitě a možnosti snadného nastavení víceméně kdykoliv jsou velmi oblíbené polohovací TV držáky. Ty nabídnou možnosti pro otáčení i výškové nastavení, což záleží na konkrétním typu. Například většina výškově nastavitelných držáků zároveň umožňuje i mírné natočení do strany pro skutečně univerzální použití a optimální umístění obrazovky televizoru i při přemístění nábytku a podobně. Pokud tedy máte v plánu přestavbu, nebo víte, že na TV často koukáte ze sedačky i ze vzdálenějšího křesla, jistě oceníte právě tuto variantu. Samotné nastavení výšky či náklonu nevyžaduje žádné speciální zařízení. Pro častou manipulaci si však dejte opravdu záležet s výběrem a zvolte kvalitní řešení s dlouhou životností právě i při pravidelných úpravách. Vzhledem k nastavování také zvolte o trochu vyšší nosnost, aby byla zajištěna maximální stabilita ve všech úrovních výškového nastavení televizoru.

Klasické nástěnné držáky

Klasické fixní držák na televizor představuje v zásadě nejlevnější řešení, které splní svůj účel. Televize bude na svém místě na stěně, ale bez možnosti natáčení a polohování. Podobně fungují i nástěnné držáky na monitory, které mohou být i v polohovací variantě pro maximální komfort při sledování obrazovky. Při výběru správného modelu sledujte také stejné parametry jako u držáku na TV. Jde hlavně o nosnost a vzdálenost upevňovacích šroubů.

Stojany na monitory

Další variantou jsou stojany na televizory a monitory. Ty jsou ideální pro umístění volně do prostoru, kde mohou sloužit například pro prezentaci či na reklamní účely. Výborně se hodí do komerčních prostor. V nabídce opět najdete různé velikosti a varianty, aby bylo možné zvolit optimální řešení pro danou situaci. Nebojte se skutečně pečlivě projít jednotlivé typy a porovnat jejich parametry. To nejlepší řešení je totiž občas potřeba pořádně hledat, ale ve výsledku se vyplatí.

Takové stolní držáky na monitory umožní dostat obrazovku do požadované pozice pro pohodlnou práci z domova nebo hraní her na počítači. Příjemným bonusem je i fakt, že držák má krásný vzhled a slouží tak jako jakýsi estetický doplněk na pracovní stůl.

Televizní stojany pro komerční využití

Oblíbenou variantou hlavně pro komerční využití, na různé konference a pro zobrazování prezentací, jsou televizní stojany. S nimi je možné víceméně libovolně manipulovat pro skutečně univerzální použití. Opět je však nutné vybrat vhodné rozměry vzhledem k plánované televizi, která má být umístěná na stojanu.

Správné namontování držáku

Jak již bylo zmíněno, pro dodržení všech deklarovaných parametrů je nezbytná správná montáž držáku. Postup vždy začíná nahlédnutím do konkrétního manuálu. U většiny držáků jsou součástí balení i kvalitní šrouby a hmoždinky pro navrtání základního dílu, na kterém bude držák upevněný přímo na zdi. Toto řešení ale není vhodné pro stěny ze sádrokartonu, kde by bylo nutné najít pevné kovové příčky. Zároveň si při vrtání hlídejte rovné umístění, což je potřeba kontrolovat s vodováhou.