Důležité věci, které vám mohou zachránit život v nebezpečné situaci. Nepanikařte jako ostatní

Fotografie: Pixabay

Ve filmech vídáte spoustu lidí, kteří se dostanou do nebezpečné situace, protože dělají správnou věc. V případě ohrožení je důležité dělat správná rozhodnutí.

Na rozdíl od filmů se lidé v reálném životě potřebují rozhodnout opravdu rychle a je potřeba dobře vědět, jak reagovat v nebezpečí. Víte, co dělat, pokud váš dům navštíví zloději? Jak se chovat, když se vám nerozbalí padák? Které kroky podniknout v případě povodně nebo vánice? Co dělat, když někdo omdlí? A jak se vypořádat se zloději vozidla?

Fotografie: Pixabay

Se zloději v bytě si hravě poradíte

Zloději, kteří vás doma najdou, okamžitě utečou, ale mohli by vás i ohrozit. Lepší je se uklidnit, najít úkryt a vloupání co nejdříve nahlásit policii. Pokud zloděje uvidíte, všímejte si co nejvíce jeho vzhledu, postavy, pohlaví a hmotnosti.

Zloději často vykrádají také vozidla. Ideální je parkovat na osvětleném místě a nikdy nenechávat otevřené dveře. V případě nouze je nejlepší vystoupit z auta bez protestů. A zloději dát, co žádá.

Fotografie: Pixabay

Může se také stát, že se budete muset vypořádat s přírodní katastrofou. Při povodních nechoďte ve vodě o hloubce 15 a více centimetrů. Nedotýkejte se elektrických kabelů. V případě povodně odpojte napájecí kabely a pomocí dlouhé tyče je zajistěte, aby bylo možné kolem nich bezpečně chodit.

V případě, že vás v autě zastihne vánice, vypněte motor a počkejte, až vánice odezní. Pokud půjdete pěšky, vytvořte si úkryt ve sněhu do hloubky 180 cm.

Fotografie: Depositphotos

Co dělat, když někdo omdlí? A co s neotevřeným padákem?

S osobou, která upadla do bezvědomí, nehýbejte. Nedávejte jí ani žádné tekutiny. Tím zvyšujete riziko poranění čelisti a zubů. Není třeba provádět umělé dýchání, protože osoba v bezvědomí dýchá normálně. Spíše se snažte, aby osoba dýchala co nejsvobodněji. Například jí uvolněte kravatu či mikinu. Doporučuje se dát osobu do stabilizované polohy a pod hlavu jí umístit měkký polštář nebo třeba složenou mikinu.

Pokud máte šrámy na těle, nikdy nelezte do vody, kde jsou piraně. Pokud vás kousnou, snažte se dostat co nejrychleji z vody. Poté co nejdříve vyhledejte lékařskou pomoc.

Zdroj: Tipsmake

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]