Dvojčata se narodila předčasně. O 20 minut později přišel lékař a řekl: „Omlouvám se za to, co se právě stalo“

Fotografie: Depositphotos

Žena se těšila na příchod zdravých holčiček. Po porodu se však vše změnilo. Jedna holčička totiž trpěla Downovým syndromem, který se v těhotenství neodhalil.

Ve 32. týdnu těhotenství byla Nicola Bailey přijata do porodnice kvůli porodním kontrakcím. Lékařům se podařilo oddálit porod ještě o jeden týden. Pak už však dvojčátka musela na svět. Po porodu sestry holčičky odnesly a dlouhou jí je nechtěly přinést zpět. Nicola začala tušit, že něco není v pořádku a její intuice se bohužel potvrdila.

Testy syndrom neprokázaly

Nicola sama je zdravotní sestrou a tak věděla, jak je důležité monitorovat průběh těhotenství, obzvlášť pokud čekáte dvojčata. Všechny testy, které podstoupila však neodhalily nic znepokojujícího. Zdálo se, že ke čtyřletému Lucasovi, přibydou dvě zdravé holčičky. V den porodu se ale ukázalo, že vše bude jinak.

Nicole si zpětně vzpomínala, že přesto, že se vše zdálo v pořádku, ona se během těhotenství moc dobře necítila. Také se jí zvětšilo břicho velmi rychle oproti prvnímu těhotenství. Nakonec však všechny obavy zaplašila a věřila lékařským prohlídkám i genetickým testům, které ukazovaly, že vše je v nejlepším pořádku.

Myslela si, že jedna z holčiček zemřela

O to větší šok nastal, když za ní dlouho po porodu konečně přišly dva lékaři. A tvářili se ustaraně: „Je mi opravdu líto, že vám to musím říct,“ pronesl jeden z nich. Nicole se zastavilo srdce, čekala, že jí oznámí, že jedna z holčiček zemřela. Lékař ji však rychle vysvětlil, že její dcera Harper se narodila s Downovým syndromem. Oba se Nicole omluvili, nechali jí tam letáčky s informacemi a odešli.

Fotografie: Freepik

Ta zůstala nevěřícně zírat a pak mezi letáky našla i ten, který se týkal adopce. Ona se však nemínila své dcery vzdát. Vlastně nechápala celý ten přístup. Její dcera sice bude žít trochu jiný život, ale děti s Downovým syndromem toho zvládají opravdu mnoho a jí tato diagnóza neděsila. Když obě holčičky uviděla, byla to ta nejhezčí stvoření na světě.

Nicole se začala problematikou Downova syndromu zabývat více do hloubky. Narazila také na mnoho případů žen, které lékaři přesvědčovali, aby šly na potrat, když se prokázal u dítěte Downův syndrom. Ona tyto praktiky považuje za nepřípustné a věnuje se osvětě v oblasti tohoto onemocnění. Při správné péči a v milující rodině může takové dítě žít naprosto plnohodnotný život.

Zdroj: Inside Edition