Dvojnásobná matka byla finančně na dně a tak se rozhodla prodat své poslední cennosti v klenotnictví. V obchodě ovšem narazila na přistěhovalce, který ji svým chováním dostal

Fotografie: Depositphotos

V materiální tísni se může ocitnout úplně každý. Leckdy stačí opravdu málo. Své o tom ví i tato dvojnásobná matka.

Materiální a finanční nouze se stále týká mnoha lidí na celém světě. A ani zdaleka to nejsou jen lidé ze zemí, které jsou označovány za chudé. Těžkými časy si často prochází i rodiny závislé jen na jednom příjmu. To potkalo také rodinu svobodné matky z Dallasu, která se svými dvěma dětmi přišla do zastavárny, aby prodala prsten, a získala tak nějaké peníze na nejnutnější věci. To, co se stalo, ale nemohla předpokládat.

Dárek od mámy

Na jedné straně jsou lidé, které nouze postihla, a na druhé straně jsou ti, kteří na jejich situaci zpravidla vydělávají. A klidně můžeme začít u nás třeba s majiteli bydlení pro sociálně slabé, kteří ždímají stát na dávkách za bydlení, a byty samotné leckdy nemají ani nejzákladnější vybavení. Nejinak jsou na tom i majitelé různých firem na rychlé půjčky s nehoráznými úroky. Někdo do této skupiny počítá také majitele různých zastaváren, kteří občas poctivostí rovněž neoplývají. Výjimka ale potvrzuje pravidlo.

Fotografie: Pxhere

Zoufalá žena se dvěma dětmi vešla toho odpoledne do klenotnictví se zastavárnou. Chtěla prodat prsten, aby získala nějaké peníze na přežití pro své děti a sebe. Mladý muž, který se jí v obchodě věnoval, se zeptal, odkud prsten má a proč ho chce prodat. Dozvěděl se, že žena nemá vůbec žádné peníze a výplatu dostane až za měsíc. Prsten prý dostala od své matky k narození prvorozeného dítěte.

Byl to majitel

Mladík v obchodě byl zároveň jeho majitelem. Prošel také nelehkými časy. Pocházel ze Sýrie a v Dallasu se usadil před několika lety. Trvalo mu jen pár sekund, než se rozhodl. Vyplatil ženě peníze za prsten a pak ji podal šperk zpět s tím, že tak cenný dar si má vzít zpět.

Bylo vidět, že žena ani děti takový vývoj situace nečekaly. Matka dokonce majitele obchodu dojatě objala. Ten pak napsal na kus papíru své telefonní číslo a nabídl ženě pomoc, kdykoli by potřebovala.

Noah, jak se majitel obchodu jmenuje, pak poslal video se záznamem z bezpečnostní kamery svému příteli v Sýrii. Ten ho pak zveřejnil na internetu, kde se virálně šíří sociálními sítěmi. Nikdo asi nezaručí autenticitu tohoto videa, ale přeci jen bychom rádi věřili, že se jedná o reálnou situaci, která se skutečně udála. Že ještě na světě existují lidé, kterým nejde jen o zisk a mají srdce na pravém místě, a je úplně jedno, odkud pocházejí.

Zdroj: YouTube / CBSDFW