Esenciální olej aneb zajímavé tipy pro jeho využití

Esenciální olej jistě všichni znáte. Mnozí z vás jej doma používají pro příjemné provonění místnosti, ovšem to ani zdaleka není jediný způsob, pro který jej můžete využít. V našem článku vám představíme hned několik zajímavých – a mnohdy i překvapivých tipů – pro které lze esenciální olej použít.

O pozitivních účincích aromaterapie věděli již dávno před námi, což se zapříčinilo o nárůst různorodých variant vůní, mezi kterými můžete dle vlastní libosti vybírat. Esenciální olejíček není jen jeden a vy tak můžete vybírat mezi jednoduchými oleji, různými směsmi, masážními olejíčky a spoustou dalších. Pojďte se společně s námi podívat, k čemu všemu je na první pohled obyčejný esenciální olej dobrý.

1) Bolest nohou

Bolí vás nohy? Pak pro vás hned zkraje článku máme šikovný tip, jak si rychle a efektivně ulevit. Do horké vody přijdete dvě kapky levandulového olejíčku a heřmánku. Nohy do vzniklé směsi ponořte alespoň na 10-15 minut.

2) Únava svalů

Jestliže vás trápí unavené svaly nebo bolesti v kloubech, pak k jojobovému esenciálnímu oleji přidejte pár kapek bazalky. Věřte, že se vám velice brzy uleví.

3) Bolest hlavy

Olej z máty peprné vám snadno a rychle pomůže od sužující bolesti hlavy, kterou tu a tam trpí každý z vás. Ještě než kvapem poběžíte do lékárničky pro chemické přípravky, zkuste si s tímto olejíčkem promasírovat spánky a zadní část krku.

4) Zápach z bot

Zápach nohou způsobený nošením bot je problém, se kterým se potýká spousta lidí. Jedná se o společenské tabu, neboť pro lidé trpící tímto problémem je nepředstavitelné, že by se někde zuli. Naštěstí máme řešení a na pomoc si opět povoláme esenciální olejíček. Na kousek vaty nakapejte pár kapek oleje s vůní citronu, máty či pelargonie, vložte do bot a nechte přes noc čarovat.

5) Odpuzovač much

V létě jsou mouchy otravnější, nežli kdykoli před tím. Lezou po jídle i do skleniček s pitím, co je nepříjemné a nikdo to nevidí rád. Láhev s rozprašovačem naplňte vodou a přidejte 20-30 kapiček esenciálního oleje, který voní po mátě. Dobře promíchejte a vystříkejte s touto směsí místnosti v domácnosti.

Fotografie: FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]