Staré figurky z Kinder Surprise vajíček mají hodnotu až 285 000 Kč. Šťastlivci je mají doma

Fotografie: United States Customs and Border Protection / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Při slově sběratelství si člověk představí sochy, obrazy, bankovky nebo drahá auta. Jenže vydělat se dá i na velmi drobných věcech, které jsou dostupné prakticky všem.

Také figurky z Kinder vajíček lze i dnes prodat za opravdu závratné sumy. Nejedná se sice o sumy srovnatelné s výše zmíněnými artikly, nicméně i tak umí jejich cena překvapit. Jde navíc o hodnotu velmi individuální. Takže najdete-li někoho, komu tato jediná figurka chybí ke kompletní sadě, může se cena vyšplhat do opravdu závratných výšin. Zkontrolujte si proto zásuvky a další zákoutí, jestli tam náhodou není některý z těchto kousků. Poté, co toto téma začalo být vysoce medializované se zjistilo, že je mnoho šťastlivců, kteří je mají doma a ani o tom neví.

Bohatá historie Kinder překvapení

Figurky z čokoládových vajíček dělají dětem radost už skoro 50 let. Sbírají je však i dospělí. Ferrero tehdy přišlo s revolučním konceptem vajíčka s hračkou uvnitř. První kus spatřil světlo světa v polovině 70. let v Itálii a Německu. Od roku 1974 bylo celosvětově prodáno cca 30 miliard kusů. Podle společnosti CNNMonkey jsou Kinder vajíčka nejpopulárnější v Německu, Rusku a Spojeném království.

V roce 2014 se společnost pochlubila vznikem asi 10 000 figurek a dalším tisícem ve speciálních edicích. Úplně první sérií byli modří šmoulové. Jako další se přidali například Mickey Mouse, Asterix a Obelix, hroši, My Little Pony a Disney princezny. Avšak tu největší hodnotu na všech aukcích a sběratelských portálech mají právě nejstarší a nejvzácnější hračky. Zapomeňte tedy na skládačky, klíčové jsou opravdu klasické figurky.

Umí se smát i prát a každý má je rád

Pokud tedy vlastníte například nočního šmoulu, pak patříte mezi skutečné šťastlivce. Na zahraničních internetových aukcích dosahuje tento kus dokonce i 12 000 eur (285 000 Kč). Už méně než poloviční částku lze získat za šmoulu s flétnou, konkrétně 5 000 eur (118 000 Kč). Stále ale jde o velmi zajímavou sumu za jednu drobnou figurku. Velkou cenu mají figurky z 90. let, například série ručně malovaných krokodýlů – cca 500 dolarů (10 000 Kč).

figurka šmoula
Fotografie: Pixabay

Jaké další série figurek jsou na aukcích skutečně „k nakousnutí“? Dobrým přivýdělkem může být špatně umístěný kinderino sport z roku 2008. Na polských webech nabízí jeden z uživatelů za kompletní sérii 5 figurek s kartami 475 zlotých, tedy 2 398 Kč. Nutno poznamenat, že velmi cenné mohou být i různé výrobní defekty, špatné lakování a další okolnosti. Existují totiž sběratelé, kteří se plně soustředí právě na tyto rarity.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*