Flanelové povlečení – nejlepší volba na zimu   

Fotografie: Depositphotos

Přemýšlíte nad tím, jaký materiál je ideální pro povlečení na zimu? V zimních měsících myslíme především na to, aby nám v posteli bylo příjemně teplo a nebyla nám zima. Materiál takového povlečení musí být navíc savý a prodyšný, abychom se v něm nepotili a dobře odváděl pot. Zároveň musí být vysoce hřejivý.

Vlastnosti flanelové tkaniny

Všechny tyto podmínky zaručeně splňuje léty prověřený a nestárnoucí flanel, který je skvělou volbou pro zimní období. Díky svému typickému a velmi příjemnému povrchu flanel rozeznáte hned na první dotek. Tkanina flanelového ložního povlečení je charakteristická především vysokým vlasem, který je vytvořený počesáním na povrchu tkaniny. Flanelová tkanina může být utkaná v keprové nebo plátnové vazbě. V současnosti je oblíbená cenově dostupná plátnová vazba. Hlavní charakteristickou vlastností flanelového materiálu je již zmíněné počesání tvořící jemný vlas.

Zaměřte se na kvalitu

Flanelové povlečení musí být vyrobeno ze 100% bavlny s jemným vlasem na povrchu, která výborně saje a je dobře prodyšná. Další velmi důležitou vlastností je plošná hmotnost neboli gramáž tkaniny, která musí být u flanelu minimálně 160 g/m2. Při této hmotnosti je dostatečně lehké a kvalitní. Nekupujte flanelové povlečení, u kterého prodejce nebo výrobce neuvede složení tkaniny a plošnou hmotnost. Kvalitní flanelové povlečení můžete vyprat na 60 °C a zničit všechny mikroorganismy, viry, bakterie, alergeny a roztoče. Dezinfekci tkaniny můžete navíc završit vyžehlením, což ocení hlavně alergici a astmatici.

Jak vybrat správný materiál

Nejkvalitnějším materiálem flanelového povlečení je i v dnešní době 100% bavlna, která svými vlastnostmi podporuje vysokou hřejivost a příjemný omak. Určitě nedoporučujeme kupovat počesané materiály ze syntetických vláken, jako polyester, ani směsné tkaniny Tomuto povlečení se někdy říká mikroflanel. S flanelovou tkaninou pro výrobu ložního povlečení však tento materiál nemá nic společného. Nemá tak dobré vlastnosti savosti a prodyšnosti při pocení a není ani tak zdaleka příjemný na omak pro jemnou pokožku během spánku. Pokud se rozhodnete pro kvalitní flanelové povlečení, dopřejete si příjemný a hřejivý pocit.

Hotely Egypt nejsou jediným místem, kde si můžete vychutnat prodyšné a hebké povlečení.