Garnýže nemusí být jenom nad oknem. Lze je využít ve skříňkách, mezi zdmi i pod stolem

K čemu se používají klasické garnýže, to ví každý. Jsou určené k pověšení záclon na vaše okno. Podívejte se s námi na další možnosti využití. Zaujme vás, jak zajímavě se dá něco tak obyčejného využít. Jde o tyč za pár korun, která dokáže velmi prakticky vylepšit vaši domácnost. Pokud tomu nevěříte, není nic jednoduššího, než se o tom přesvědčit na vlastní oči. Zde je několik povedených možností.

Opona mezi skříňkami

Máte v dětském pokoji dvě skříňky a mezi nimi prostor? Pokud do něj chcete ukrýt různé hračky a další věci, aby nebyly na očích, použijte k tomu právě záclonové tyče. Navlečte na ně látku jako náhradu klasického závěsu a umístěte mezi dvě skříňky. Jednoduché a účinné.

Věšák na hrnce

Máte ve skřínce málo místa? Klasické skladování hrnců vám nevyhovuje? Vyměřte si vnitřní prostor skřínky a pověste do ní záclonovou tyč. Potom stačí pár háčků, na které své nádobí zavěsíte. Ušetříte místo a vše budete mít jednoduše ihned po ruce.

Jednoduchý botník

Nechcete kupovat klasický botník a zároveň nechcete mít boty pohozené na zemi? Potom si pořiďte dvě záclonové tyče, které umístíte třeba mezi dvě stěny ve výklenku na chodbě. Vytvoříte mezeru v tom správném úhlu a v tu chvíli máte kam odkládat všechny své boty.

Schovka pro dítě

Realizace je jednoduchá. Stačí záclonová tyč, na kterou pověsíte látku s dětským motivem. Když se váš potomek bude chtít schovat, zaleze si do úkrytu a zatáhne. Jednoduché řešení, když chcete svému potomkovi dopřát soukromí a místo na odpočinek.

Držák na čističe

Většina čističů se dodává s rozprašovačem, což může znamenat problémy při jejich organizaci a skladování. Pokud chcete tento problém vyřešit, stačí jedna tyč do vaší skříňky. Níže můžete vidět, jak na ni jednoduše všechny své čističe snadno zavěsíte.

Držák na papírové ručníky

Koupili jste si speciální držák, který však příliš neslouží svému účelu a je jenom pro zlost? Vyrobte si vlastní a přesvědčte se o tom, že ty nejjednodušší věci vlastně fungují nejlépe. Na kousek tyče navléknete ruly papírových ručníků a je hotovo.

Držák na stuhy

Je jedno, zda je chcete jenom efektivně skladovat, nebo je chcete mít stále po ruce. Stačí je navléct na tyč a máte je všechny pohromadě. Když budete chtít kousek odmotat, stačí jeden rychlý pohyb a už můžete stříhat potřebnou délku.

Organizér do polic

Nechcete, aby se všechno vaše nádobí válelo na sobě? Nemusí. Stačí jenom několik jednotlivých tyček a jejich svislé umístění. Mezi ně už můžete dát cokoliv. Prkénko, nebo různé servírovací tácy nebo talířky.

Jednoduchý zámek šuplat

Máte doba batole, které se rádo dívá do vašich zásuvek? Proč hledat komplikované řešení, když existuje to jednoduché. Provlékněte jednotlivými madly tyčku na záclony a máte jistotu, že má váš potomek při otevírání smůlu.

Zábrana mezi dveře

Dívali jste se, kolik stojí takové řešení v obchodech? Je velmi drahé. Dětská zábrana mezi dveře však může stát i pakatel. Stačí jenom pár tyčí, které umístíte nejenom mezi futra, ale klidně i mezi stěny. Všude tam, kde má váš potomek vstup zakázán.