Háčkované kytičky

K čemu mohou být dobré háčkované kytičky? Stejně, jako háčkované čtverečky se dají k sobě sešít nebo sháčkovat. Využití je opět všestranné a kreativitě se žádné meze nekladou. S většího počtu uháčkovaných kytiček, jde vyrobit šála, ubrus, pončo a cokoliv dalšího vás jen napadne. A kdyby vás přece jen nic nenapadlo, přináším vám pár nápadů.

Kytičková čelenka

Čelenka není pouze záležitost zimního období. Pokud na háčkování použijte tenkou přízi nebo uháčkujete k upevnění jen několik tenkých řetízků, můžete se blýsknout novou a originální čelenkou. Nejen, že taková čelenka vypadá hezky, ale navíc se jedná o docela módní záležitost. Navíc můžete sladit zbytek oděvu a stejnou háčkovanou kytičku upevnit ještě i jinde, někde na vašem oblečení nebo kabelce. Pokud se vám nebude chtít do výroby celé čelenky, bohatě postačí háčkované kytičky připevnit na obyčejnou plastovou čelenku a kdykoliv podle potřeby měnit kytičky dle barevného ladění.

Háčkovaná šála nebo náhrdelník

Opět záleží na tloušťce háčkovací příze, zda bude nákrčník určen pouze pro chladné období nebo klidně i letní večery. Na háčkování kytiček lze využít i zbytková příze a nepotřebujete ji zase tolik. Navíc kytičky poměrně rychle přibývají a během jednoho nebo dvou večerů můžete mít takovouto parádu.

Fotografie: Crochet Scarf Author: Cécile licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com