Přítomný hasič po dlouhých letech prozradil poslední slova princezny Diany

Fotografie: Uživatel JohnMathewSmith 2010 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Vzpomínky na tragickou nehodu, při které zemřela jedna z nejobdivovanějších žen světa, budou hasiče pronásledovat do konce života.

Francouzský hasič neměl ani tušení, koho zachraňuje při nehodě v pařížském tunelu. Byl však přesvědčený, že „blonďatá paní“ nehodu přežije. Nestalo se tak. Ten den zůstal celý svět v šoku, protože odešla milovaná princezna Diana, na niž dodnes vzpomínají sta miliony lidí po celém světě.

Den, kdy se svět na chvíli zastavil

31. srpna 1997, to je den, jenž jako jeden z mála dokázal zasáhnout celý svět. Tehdy přišla o život princezna Diana, kterou milovaly a obdivovaly sta miliony lidí. Stala se obětí autonehody, kdy řidič jejího auta ujížděl krátce po půlnoci před dotěrnými paparazzi. V pařížském tunelu Alma však ve vysoké rychlosti narazil do zdi, odrazil se a čelně narazil do jednoho z pilířů podpírajících most.

Jedním z prvních zasahujících hasičů u nehody byl podle deníku Doily také Xavier Gourmelon. Ten na osudnou noc nikdy nezapomene. Tou dobou však ještě nevěděl, koho ve skutečnosti zachraňuje. Poskytl jí kyslíkovou masku a snažil se ženu v šoku uklidnit. „Bože, co se stalo?“ ptala se ho princezna. Kromě nevážného zranění na rameni na ní neviděl žádnou ránu ani zranění, které by si vyžadovalo ošetření. Byl přesvědčený, že tato „blonďatá paní“ nehodu přežije.

Po dlouhých letech unikl na veřejnost důkaz, který odhalil mrazivé tajemství princezny Diany

Byl přesvědčený, že Diana přežije

Pak se jí však zastavilo srdce. „Okamžitě jsem aplikoval masáž srdce a po pár minutách znovu dýchala. Velmi se mi ulevilo, protože vaším úkolem jako nouzového pracovníka je zachraňovat životy – a myslel jsem, že se mi to podařilo,“ řekl Gourmelon podle deníku Marca. Do sanitky ji předával živou. To však bohužel netrvalo dlouho.

operace
Fotografie: Freepik

Princezna Diana zemřela ve 4 hodiny ráno na operačním sále. Utrpěla vážná vnitřní zranění, s nimiž si lékaři už nedokázali poradit. O tom, koho ve skutečnosti zachraňoval, se dozvěděl až později od svých kolegů. „Později jsem zjistil, že zemřela v nemocnici. Byla to velmi zdrcující zpráva. Vzpomínky na tu noc mě budou pronásledovat až do dne, kdy zemřu,“ zakončil dnes již hasič v důchodu své vyprávění o noci, již si dodnes připomíná celý svět. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, že princezna Diana pár měsíců před smrtí napsala, že zemře kvůli selhání brzd.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*