Hledáte neotřelý dárek k Valentýnu? Využijte slevu na jezdecké helmy

Jízda na koni je oblíbeným způsobem aktivního trávení volného času. Věnují se jí děti, lidé produktivního věku i řada podnikavých seniorů. A je to dobře. Jezdectví má totiž celou řadu přínosů pro naše tělo i mysl.

Chcete se naučit jezdit? Nejlepší čas začít je právě teď

Patříte k těm, kteří s nadšením hltali příběhy o udatných rytířích, a když v televizi dávali dobrodružné příběhy o indiánech a kovbojích, nedokázali odtrhnout oči od obrazovky? Nevynecháte ani jeden přenos Velké pardubické a všech ostatních alespoň trochu významných dostihů nebo parkuru? Nebo se přímo vidíte jako dokonalý gentleman či dáma v úžasných jezdeckých šatech sedící v sedle na překrásném vraníkovi? Pokud jste ještě nezačali docházet na jízdárnu, měli byste co nejdříve začít. Nějakému sportu byste se přece věnovat měli, tak proč nezvolit ten, po kterém volá vaše srdce? Stačí najít nejbližší stáje a zjistit si přímo na místě, jak začít jezdit na koni.

Jezdectví je koníček na celý život

Závodění samozřejmě není pro každého a těžko se v něm dopracujete mezi profesionály, jestliže začnete jezdit po čtyřicítce. Na druhou stranu ale jen málokdo touží po tvrdé každodenní dřině v sedle. Většina lidí si chce užít pohodu, pročistit si hlavu a případný adrenalin opatrně dávkovat. Zatímco pro profesionální žokeje je jezdectví nezřídka řehole; pro ty, kdo se mu věnují rekreačně, příjemná zábava. A navíc se při ní dokonale protáhne v podstatě celé tělo. Při vyjížďkách do přírody se nabízejí možnosti nejrůznějších zajímavých výletů. Dokonce i několikadenních. Jen je třeba vše předem promyslet a dobře naplánovat.

Jaké jsou největší přínosy času stráveného v sedle

Jezdectví je sport, dokonce patří mezi olympijské disciplíny. Se skvělým tréninkem svalů dolních končetin i horní poloviny těla. Při ježdění se procvičují lýtkové, stehenní, hýžďové, pánevní, břišní i zádové svaly. A prospívá nejen tělu, ale také mysli. Pomáhá nejen to, že jezdec je v přímém kontaktu s koněm a musí se snažit navodit naprostý soulad; velkou roli hraje i pobyt na čerstvém vzduchu. Při vyjížďkách do volné přírody jsou podmínky pro regeneraci duševních schopností a obnovení psychické odolnosti zcela ideální. To ale není důvod vyhýbat se jízdárně. Právě na ní si totiž osvojíme správnou techniku.

Ježdění na koni je oblíbenou kratochvílí i užitečnou dovedností celá tisíciletí

Z dobových pramenů víme, že techniku jízdy na koni cvičili již starověcí Řekové několik století před naším letopočtem. Jezdectví převzali i Římané a postupně celá Evropa. A o mongolských válečnících z doby Čingischána můžeme říct, že se narodili v sedle. Nesmíme zapomenout ani na Araby a jejich ušlechtilé hřebce. Ve středověku se bez koně neobešel žádný rytíř v lesklé zbroji, později byli v armádách zcela nepostradatelní pro důstojnictvo a jízdní jednotky. A v civilním životě se v sedle na kratší i opravdu dlouhé vzdálenosti přepravovali šlechtici, měšťané i rychlí poslové. Dokonce i dámy se již před několika staletími projížděly v nádherných šatech v zámeckých zahradách a rozlehlých parcích. Také se stejně jako muži se účastnily významných honů a dalších podobných akcí, které měly spíše společenský charakter. Mnohdy ale zároveň vyžadovaly skvělé jezdecké schopnosti. Postupně se utvářely různé jezdecké školy a disciplíny. Dnes je oblíbený například parkur, drezura či western.

Kvalitní vybavení není nedostupné. A na Valentýna ho můžete pořídit s výraznou slevou

Skvělý sortiment vybavení pro jezdce i koně nabízí specializovaný e-shop Equestrians. Ten si dokázal získat velkou oblibu i mezi profesionály. A právě na svatého Valentýna má pro zákazníky připravený dárek. Od 14. do 15. února 2020 budou probíhat slevy ve výši 15 % na jezdecké helmy a boty, 35 % na oblečení a 20 % na koňské vybavení, mezi něž patří i podsedlové dečky.