Hodiny se nenechají vytlačit chytrými zařízeními: na stěně mají stále své místo

Hodiny jsou velmi důležitou součástí interiérů různých budov, a to i přesto, že dnes již většina osob vlastní mobilní telefony. Ty jim spolehlivě ukazují čas, ale mohou se stát také zdrojem zábavy, když například čekáte u doktora v čekárně. To nástěnné hodiny bohužel neumí. I tak na ně ale nedáme dopustit. Čas je pro nás zkrátka natolik důležitý, že jej chceme kontrolovat pouhým pohledem a nikoli nutností aktivovat obrazovku mobilního telefonu.

Hodiny prošly digitalizací

Je pravda, že klasické kuchyňské hodiny mohly být zčásti nahrazeny digitálními přístroji, kdy na místo klasických ručiček hledíte na digitální obrazovky. Na nich se můžete dozvědět nejenom, kolik je hodin, ale také vnitřní nebo venkovní teplotu a podobně. Ukazuje se ale, že nad klasiku není. Ve většině českých domácností stále ještě dominují „ručičkové“ hodiny. A to i přesto, že poznávání času na digitálních zařízeních, je pro mnohé jednodušší.

S čísly i bez nich

Dostupné jsou mnohé varianty hodin. Mají čísla, nebo jen znázorněné tečky či čárky. Každý si může vybírat na základě svých vlastních preferencí. Pokud ale kupujete hodiny do dětského pokoje, měly by mít všech dvanáct čísel. Důvodem je to, že děti se teprve učí rozpoznávat hodiny a může jim chvíli trvat, než si zvyknou, na které číslo ručičky zrovna ukazují. My dospělí už máme rozmístění čísel v paměti a zvládáme to i bez čísel. Děti však ne.

Dekorativní prvek v místnosti

K dispozici jsou v celé řadě barevných provedení. Není tedy vůbec žádný problém najít nástěnné hodiny, které by zapadly do jakéhokoli interiéru. Retro, moderní, přírodní a mnohé další styly – všechny můžete sladit se svými hodinami. Navíc není nikde psáno, že hodiny musí být jen kulaté! Mohou mít různý tvar. V poslední době se velice ujaly nalepovací hodiny, u nichž si musíte čísla nalepit na samotnou zeď.