60 let staré dědictví našel v šuplíku. Radost z enormní částky mu však zkazili právníci

Fotografie: Freepik

Jistě vás někdy napadlo, jaké by to bylo najednou získat obrovskou sumu peněz. To se nedávno stalo tomuto muži. Nevyhrál však v loterii, stal se milionářem díky starému spořicímu účtu svého otce.

Příběh muže jménem Exequiel Hinojosa ze Santiaga de Chile ohromil mnoho lidí na sociálních sítích. Tento muž ve středních letech totiž našel něco zcela šokujícího, co mu změnilo život. Jednoho dne jednoduše třídil dokumenty, které patřily jeho otci. Ten byl v tehdejší době nějakou dobu nezvěstný. Právě při této činnosti našel předmět, jenž v něm vzbudil zvědavost.

Co v dokumentech našel?

Jednalo se o starou vkladní knížku, která dokonce pocházela z 60. let minulého století. Otec na tento účet vložil zanedbatelnou částku, konkrétně 173 dolarů (dnes asi 3 800 korun). Během desetiletí a díky inflaci však toto číslo enormně narostlo, a když se Exequiel zeptal na aktuální celkovou částku, byl v šoku. Konkrétně se jednalo o 1 200 000 $, tedy více než 26 milionů korun.

Plány na to, co s penězi

Muž nevěřil svým očím. Najednou se jeho život úplně změnil a díky této sumě se Exequiel rozhodl zaručit svým vnoučatům dobré vzdělání. Sám o sobě neměl velké ambice, ale napadlo ho koupit malý pozemek, aby si splnil jeden ze snů, který vždy měl. Samozřejmě se jednalo o zázemí, po němž vždy toužil. Svůj sen si po nějaké době splnil, ale ještě před tím podstoupil spoustu vyřizování s úřady.

Jak to s penězi dopadlo?

Získat tyto peníze totiž nebylo vůbec snadné, a protože šlo o velmi starou vkladní knížku a značné množství, musel se obrátit na Radu obrany státu. Dokonce musel kontaktovat i Nejvyšší soud a prezidenta republiky. Peníze byly ve skutečnosti zadrženy státem, takže jejich uvolnění trvalo velmi dlouho. Ale díky své vytrvalosti se Exequielovi podařilo získat své peníze zpět a nakonec je použil k dokončení všech svých projektů a snů.

Zdroj: Positive Vibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]