Hřejivé teplo domova získáte díky výběru správného stylu

Fotografie: Shutterstock

Všichni se chceme doma cítit pohodlně. K tomu si musíte vybrat nejen správný nábytek, ale také doplňky, barvy a maličkosti, na kterých ve skutečnosti hodně záleží. Stylem interiéru můžete snadno docílit atmosféry a nálady, kterou chcete vyvolat. A podle toho se budete cítit každý den po příchodu z práce. Podívejme se na dva úžasné styly, které přinesou hodně klidu a pohody.

Hygge u vás doma

Severský styl se vyznačuje pocitem hygge. Skandinávský nábytek je kvalitní, dřevěný a pohodlný. Praktická stránka věci je vždy velmi důležitá. Nejdůležitější složkou tohoto stylu jsou ale ve skutečnosti doplňky. Bez nich se neobejdete a měli byste jich mít doma poměrně dost. Nezáleží přitom na tom, co si zvolíte jako hlavní doplněk. Na hygge potřebujete:

  • textilie (dekorativní polštáře, koberce, kožešiny),
  • lampy a svíčky,
  • koutek na čtení, malování nebo jiný koníček,
  • luxusní materiály.

Spojení moderního designu s retro kousky vytvoří jedinečný domov. Nezapomínejte na kombinaci různých struktur. Dřevo je základ, ale potřebovat budete také kožešiny, měkké a chlupaté polštáře nebo deky, svícny a hodně svíček. Světlo by mělo být rozptýlené po celé místnosti. Centrální lustr vám jednoduše stačit nebude. Spojte vše dohromady a získáte doma své hygge místo.

Užijte si kousek francouzského venkova u sebe doma

Provence je styl francouzského venkova, který můžete snadno dostat i k sobě domů. Pro provence nábytek jsou typické čalouněné pohovky, taburety nebo křesla na posezení i čtení. Tlumené přírodní barvy a nespočet květinových dekorací zajistí, že se budete cítit jako ve Francii. Navíc získáte velmi příjemný pocit, jako kdybyste procházeli malou chatou v malé vesničce.

To může být ve městě i na vsi velmi důležité pro rodinnou i osobní pohodu. Při zařizování nezapomínejte na květinové vzory, bílý nebo hodně světlý nábytek, živé rostliny a kovové doplňky. Proutěné košíky také budou vypadat krásně a můžete je prakticky využít na ovoce, hračky nebo klíče. Záleží jen na tom, kde se inspirujete a jak si svůj domov zařídíte.

5 důvodů, proč Češi milují tyto uvolněné styly interiéru

Skandinávský i provence styl jsou v Čechách velmi oblíbené a mnoho lidí je začleňuje do svého domova. Existuje mnoho důvodů, proč tomu tak je. Hlavní je, že lidé mají mnohem blíž k přírodě. To je něco, co v dnešním světě hledá mnoho z nás. A každý z nás se chce doma cítit dobře, čehož si můžete u těchto uvolněných stylů užít do sytosti.

Češi také rádi kombinují staré s novým. A k tomu zde máte nejlepší příležitost. Hodně lidí se chce doma obklopit suvenýry nebo dekoracemi, které pro ně mají citový význam. V případě hygge i provence si to můžete dovolit, protože jsou tyto styly hlavně o osobním přístupu. A nakonec asi každý z nás touží po větší romantice v životě. V práci ji příliš nemáme, ale doma si ji můžeme užít díky květinovým vzorům nebo hřejivým dekám.