I když muž zemřel, jeho věrný pes na něho stále čekal u jeho postele

Dnešní příběh vypráví o fotografii, které doslova proletěla internetem. Je na ní skutečně věrný pes, jehož příběh lidem láme srdce. Na fotografii je totiž pejsek, který čeká na svého pána u jeho postele. Pejsek ovšem netuší, že jeho pán je už po smrti, a tudíž se s ním již nesetká. Možná si říkáte chudák pes, ale věřte, že události zničehonic nabraly nečekaný spád. Na každém konci je totiž krásné, že něco nového začne. Stejně tak je tomu i v tomto případě.

Věrný pes má smutný osud

Příběh začneme pejskem, který se jmenuje Moose. Jeho život nikdy nepatřil k těm nejšťastnějším, neboť Moose si za dobu svého života mnohé vytrpěl. První zmínka o něm je z doby, kdy byl nalezen svázaný na železničním přejezdu v Gruzii. Musely to pro něj být šílená a otřesná muka, ale naštěstí byl zachráněn. Po nalezení v srpnu roku 2017 byl pejsek převezen do útulku pro zvířata, kde se mu začalo blýskat na lepší časy.

Po celou dobu, co byl v útulku čekal, až si ho nějaká rodina vybere a přijme ho do své rodiny. Čekal velmi a velmi dlouho. Štěstí mu bohužel nepřálo, a tak se stalo, že v útulku zestárnul. Šance na jeho adopci byly čím dál menší, a dokonce mu hrozilo, že bude utracen. Útulky totiž nejsou nafukovací, a vedení potřebovalo uvolnit místa pro nové psí kousky.

Záchrana přišla za pět minut dvanáct

Už to s ním opravdu začalo vypadat zle, ale naštěstí byl převezen do útulku v New Jersey. Jakmile se do tohoto útulku dostal, našel si hned přítele. Byl to jeden z dobrovolníků, který se o pejsky v útulku staral. Dokonce na sociální síť napsal příspěvek v tom stylu, že jsou moc rádi, neboť našli šťastnou osobnost plnou lásky k životu. Pejsek Moose tak dostal druhou šanci, za kterou byl neskutečně vděčný. Netušil však, že už brzy vstoupí do jeho života další člověk.

Za nějaký čas přišel do útulku muž, který měl zájem o pejska. Jakmile uviděl Moose, ihned si k němu vytvořil milující pouto a odvedl si ho domů. Vypadalo to tedy, že tento věrný pes konečně našel nový domov, kde o něj bude dobře postaráno a bude milován. Celé se to ovšem trochu zkomplikovalo.

Rakovina pána všechno změnila

Po necelém roce a půl v novém domově, dostal pejskův nový pán rakovinu a bohužel zemřel. Byla to velmi tragická událost, která zasáhla všechny jeho blízké. Pro pejska to bylo ovšem něco naprosto jiného a zvláštního. Moose zjistil, že postel jeho pána je prázdná, a proto se k ní posadil a čekal, až se pán vrátí domů. Pán se ovšem nevracel, což se pejskovi vůbec nelíbilo. Netušil, co se děje, a stále přemýšlel, kdy se jeho milovaný pán vrátí. Ale ono stále nic.

Díky fotografii byl znovu adoptován

Doba ubíhala a pejsek stále čekal. Všiml si ho muž, který se o jeho pána staral. Rozhodl se, že se pokusí o něj pečovat, ale přes veškerou snahu nedokázal pejska utěšit. Moose se tedy vrátil zpět do útulku za svými starými přáteli. V útulku mají totiž zásadu, že vezmou pejska kdykoliv zpět. Chvilku potom se na sociálních sítích objevila fotografie Moose, jak čeká u lůžka svého pána. Od té doby začal Moose dostávat nabídky na adopci z celého světa. Dokonce jedna rodina z Austrálie mu nabízela nový domov.

Nakonec se dostal do rodiny v New Jersey, která o něj projevila zájem jako první. Ukázalo se, že před nedávnem jim umřel jejich 14letý pes, takže o truchlení také něco ví. Není náhodou, že rodina byla přítelem dobrovolníka, který se o pejska prvně staral. Vše tak nakonec velmi dobře dopadlo, a pejsek Moose žije šťastný život v milující rodině.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]