Inspirace na ručně zdobené květináče pro dům, balkon nebo zahradu

Mít hezkou kytku ještě nezaručí, že bude tou pravou ozdobou domácnosti, balkonu či zahrádky. Krásná rostlina si zaslouží i originální květináč. Ten si ostatně můžete vyšňořit sami.

Stačí vám k tomu i úplně obyčejný květináč. Dále pak štětce, barvy a případně i šablonky, pokud nejste v kreslení nějakých motivů úplně zběhlí. Anebo můžete květináč nabarvit a nalepit na něj ozdobné dekorace či nálepky. Ale raději se na tu všechnu parádu spolu podíváme. Není nad pořádnou inspiraci.

Hliněný květináč

I obyčejný hliněný květináč lze změnit během chvilinky na neobyčejný. Stačí vám k tomu šablonka, bílá barva a štětec. Tuto ozdobu zvládne i kutil začátečník.

Květináč s obličejem

Potřebovat budete terakotový nebo jiný květináč a nesmývatelné fixy. Roztomilý květináč se hodí jak do dětského pokoje, tak balkon či zahrádku.

Malované květinové květináče

Tady už je potřeba ovládat trochu malování. Pokud se bojíte, že to nezvládnete, můžete zkusit ubrouskovou techniku a namísto malování nalepit na květináč zdobený ubrousek. Ve finále je nutné zajistit horním ochranným nátěrem, aby celá paráda něco vydržela.

Vintage květináč

Květináč s ošuntělým vzhledem vypadá báječně. Přitom je to tak snadné. Stačí hadříkem nebo houbičkou udělat na něj bílou barvou šmouhy. Perfektní nápad je i svícen, který je umístěn uprostřed květináče.

Bylinkové květináče

Květináče i mističky natřete bílou křídovou barvou a světle šedou udělejte drobné a nepatrné šmouhy. Pak už stačí pomocí razítek vytvořit název dané bylinky, kterou v květináči budete pěstovat.

Černý květináč s nápisem

Černý květináč s nápisem vypadá stylově. Opět nabarvíte květináč černou křídovou barvou, včetně spodní mističky a křídou napíšete libovolný nápis. Nebo nakreslíte srdíčko či jiný obrázek.

Ikat vzor na květináči

Ikat vzory lze aplikovat na ložní prádlo, koberce, závěsy, stínidla, tapety. Jedná se o umělecko-výtvarný styl, který má kořeny na Blízkém východě. Pokud se štětce a barev nebojíte, můžete to zkusit.

Květináč se srdíčkem

I zde využijete oblíbenou bílou křídovou barvu a jakoukoliv další barvu na malování srdíčka. Hliněné a terakotové květináče vypadají lépe, ale použít samozřejmě lze i plastové květináče.

Dvoubarevný květináč

Vyberte si barvy, které nejlépe vyhovují právě vám. Tady mimo barev a štětce budete potřebovat ještě papírovou malířskou pásku.

Obrázky: balconygardenweb