Irský tanec není nikdy nudný! Tento tanečník ovšem představení povýšil ještě o stupeň výše

Irský tanec je po celém světě velmi populární. Nejenom že se tančí v hospodách a barech. Má také svůj vlastní šampionát. A právě na něm se uskutečnilo velmi netradiční a musíme říci že také unikátní vystoupení. Přitom na samotném začátku vše vypadá klasicky, jako jeden z mnoha irských tanců které předvedlo několik jiných tanečních skupin.

Skupina Fusion Fighters předvedla to nejlepší

Byla to známá taneční skupina Fusion Fighters která se rozhodla že na šampionátu ukáže, proč je tolik výjimečná a proč je tolik zajímavá. Patří mezi ty nejlepší taneční skupiny na světě. A to nejenom pro to, že jsou při svých tancích naprosto přesní. Je to také proto že mají vždy dokonale propracovanou choreografii o které je možné říci, že doslova bere dech. Často je tanec proložen mnoha netradičními a zajímavými prvky. To je i případ tohoto vystoupení.

Tradiční začátek a netradiční konec

Jak můžete na videu níže vidět, vše začíná naprosto klasicky. Irská hudba a typické pohyby s vykopáváním nohou. Na podiu se prostřídá několik tanečníků a tanečnic a vše doplní velká skupina. Nástup skupiny Fusion Fighters je přesný, zajímavý a také vcelku tradiční. To vše do doby než velká skupina odejde a objeví se muž. A potom druhý. A tím to nekončí. Je tu také čtvrtý a nakonec pátý. A co z této kombinace vznikne? Těžko se to popisuje jelikož to zkrátka musíte vidět.

Z části šlo o improvizaci

Skupina Fusion Fighters se svým číslem sklidila ohromný aplaus. Není se čemu divit jelikož její výkon byl naprosto skvělý. Zakladatel taneční skupiny Chris Naish k tomu později dodal velmi zajímavou věc. Řekl, že se z části jednalo o improvizaci. Jeho taneční skupina měla celou řadu jiných povinností a tak se na šampionát nestihla dostatečně připravit. Bylo jenom několik zkoušek kde se probraly jednotlivé prvky a tanečníci si je několikrát zopakovali. A to bylo vše. Jak je ale vidět, jedná se o skutečné profesionály, kteří tanec ovládají a také milují. Zůstává tak jedna zatím nezodpovězená otázka. Jak by to asi vypadalo kdyby tanečníci vše nacvičili do posledního detailu? I toto bylo zcela dokonalé vystoupení.