Jak bojovat proti padání vlasů?

Fotografie: Pixabay

Padání vlasů je přirozený proces, který se děje naprosto každému člověku. Zejména ženy se kolikrát diví, kolik vlasů se jim hromadí na podlaze a na polštáři. Za problém se padání vlasů začíná považovat obvykle až ve chvíli, kdy se na hlavě postupně objevují lysá místa. Častěji na ně trpí muži.

Řídnutí vlasů může být způsobeno špatným životním stylem, genetikou nebo obojím. Na vině mohou být dále například:

  • nešetrné vlasové produkty (šampony, gely, barvy),
  • nadměrná péče o vlasy (zejména časté barvení),
  • pevné sepnutí vlasů (neustálé nošení vlasů v culíku či copu),
  • nedostatek železa, kyseliny listové a dalších minerálů,
  • velký stres v životě.

Normální je ztratit zhruba 50 až 100 vlasů denně. Pokud jste po porodu, procházíte hormonálními změnami, zhubli jste ve velmi krátkém čase, léčíte se s autoimunitním onemocněním nebo máte jiné onemocnění, padání vlasů je ve vaší situaci poměrně častým jevem. Všechny však zajímá jediné – jak s ním bojovat?

Snažte se své vlasy vyživovat

Vlasy potřebují minerály a vitamíny, které jim můžete dodávat zvnějšku i zevnitř. Z vnější strany pomůže šampon proti padání vlasů, tyto šampony jsou typicky obohaceny o celou dávku vitaminů a minerálů proti padání vlasů. Na výběr jich přitom je celá řada od levnějších až po drahé. Samozřejmě je možné, že vám nesedne hned ten první, který si pořídíte. Je třeba zkoušet a být trpěliví.

Vitaminy vlasům můžete dodat i zevnitř, formou doplňků stravy. Pro silné vlasy se obecně doporučuje železo, zinek a kyselina listová. Celkovému zdraví pokožky, i té vlasové, pak napomohou i omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

Vyzkoušejte tipy, které nic nestojí

Léčebným prostředkem dostupným zcela zdarma je masáž hlavy. Masírujte si hlavu konečky prstů, podpoříte tím průtok krve.

Dále můžete vyzkoušet eliminovat příčiny padání vlasů, jež jsme jmenovali na začátku textu. Zkuste žít zdravěji, vybírejte si šetrné šampony, nenoste vlasy příliš často v culíku. A buďte trpěliví, protože změnu neuvidíte za týden.